20. prosince 2018 23:35
redakce Prima Living

Když rozvod, tak rozvod. Anebo rovnou dva!

Pořádně propletená rodinná komedie s celou plejádou skvělých českých herců. V hlavní roli září Vladimír Menšík, jehož cholerické výstupy jsou tu legendární, ale ani ostatní nezaostávají. Na Prima MAX se dívejte ve čtvrtek od 20.00.

Manželský život mladého studentského páru, Pavly (Veroniky Žilkové) a Hynka (Jan Čenský), není žádné peříčko. Jejich manželství bylo uzavřeno narychlo kvůli dítěti a po krátkém trvání se rozpadá. Na vině je hlavně Hynkova nevyzrálost a taky nevěra. Zatímco Pavla pendluje mezi prací, jeslemi a domácností, Hynek naváže lehkomyslnou známost s kamarádkou Evou (Zlata Adamovská). Navíc je neustále popichován svojí snobskou matkou (Blanka Bohdanová), která se mladým nevybíravě plete do života a otevřeně dává najevo své antipatie vůči Pavle.

A do toho přijde telegram ohlašující příjezd Pavlina otce, Arnošta Provazníka (Vladimír Menšík). Pavla mu o chystaném rozvodu nechce říct, a ani Hynek se do konfrontace s bodrým, ale značně prchlivým tchánem dvakrát nehrne. Nabízí se jediné řešení – předstírat fungující manželství.

Pavlin otec si podivné chování dcery a zetě vysvětlí po svém a nesprávně vydedukuje, že mladí čekají druhé dítě. Následně je uvede do rozpaků velkolepým darem – novým automobilem, kterým si ale v podstatě jen vykupuje nečisté svědomí. Po letech manželství se totiž zakoukal do mladé vdovy (Laďka Kozderková).

Následující víkend se paní Provazníková (Marcela Martínková) dceři svěří s celou pravdou: otec má milenku a budou se rozvádět. Pavla s rodinou jsou jediné, co jí zůstalo.

Když vyjde najevo pravda o Arnoštovi, nechce už Hynek dál předstírat – nakonec teď už mu tchán nemá co vyčítat. Jenže události následujících hodin poněkud změní názory zúčastněných.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný