14. října 2020 13:12

Když má osud s láskou jiné plány – v romantické komedii Všechno nebo nic

Romantický příběh o majitelkách malého knihkupectví a jejich životních eskapádách s muži vám zpříjemní sobotní večer na Primě. Komedie česko-slovensko-polské produkce nezapře (a ani se o to nesnaží) svůj předobraz v Bridget Jones a Sexu ve městě. Vznikla na námět první z řady úspěšných knih nejprodávanější slovenské autorky Evity Urbaníkové.

Linda (Táňa Pauhofová), Vanda (Klára Issová) a Edo (Ĺuboš Kostelný) jsou spolumajitelé malého knihkupectví a také nerozluční kamarádi. Linda je rozvedená, vzdělaná, praktická, má malou dceru a pocit zodpovědnosti. Ten naopak chybí Vandě, svobodné, veselé, nezávislé krásce, která sice muže přitahuje jako magnet, ale její živelnosti žádný nestačí. A tak hledá toho pravého. Aktivně.

Podívejte se na televizní upoutávku:

Nic není tak, jak se zdá

V obchodě s nimi pracuje Edo, který taky touží po lásce na věky věků, ale jako plachý, citlivý a introvertní gay to má těžké. Životy téhle trojice nakonec stejně zamotá několik mužů. Lindě charismatický developer Jakub, který není tím, kým se zdá být.

Vandě bývalý profesor z vysoké školy Aladar, jehož je ochotná si vzít, "protože ji má rád". A Edo se už zase přizpůsobuje dalšímu příteli, Leovi... Nakonec ale všechno dopadne úplně jinak, než všichni čekali.

Skvělý scénář i herecké obsazení

Scénář filmu autorka napsala s Martou Ferencovou, která zároveň snímek režírovala, a dámy také měly hlavní slovo v obsazování jednotlivých rolí. „Třeba na Táně Pauhofové jsme se obě shodly hned. Dokonce když jsem jí zavolala, jestli by o tuhle roli měla zájem, měla už knihu přečtenou,“ odhalila Evita Urbaníková.

„To je pravda, knihu jsem četla krátce po tom, co vyšla. Jsem širokospektrální čtenář a Evita umí psát laskavě, vtipně a s nadhledem o všech peripetiích, které my ženy dobře známe,“ dodala představitelka hlavní role Lindy Táňa Pauhofová.

Táňa Pauhofová: Tohle byla výzva

Její nejlepší kamarádku ztvárnila Klára Issová, pro niž byl film Všechno nebo nic první komedií, v níž hrála. „Tohoto žánru jsem se bála, ale ráda zkouším nové věci a tohle byla výzva,“ vysvětlila herečka, která byla nadšená zejména z režisérky Marty Ferencové. „Skvěle nás vedla, pomáhala nám, dokázala nás dobře vyladit do postav a udržet si jejich charakter. Na komedii má neuvěřitelný cit,“ dodala představitelka filmové Vandy.

Ve filmu zamotá hlavu dvěma hlavním hrdinkám hned několik pohledných mužů, a tak se můžete těšit například na Ondřeje Sokola či polské herce Michala Żebrowskeho a Pawla Delaga.

Jak to nakonec dopadne a kdo skončí s kým?

Na to se musíte podívat, ale věřte, že v české verzi stejně jako v jejích amerických předobrazech nepřijdete o jisté dějové aspekty, které jsou zřejmě tvůrčí sázky na jistotu (Jak jinak si vysvětlit takovou shodu?!) a k romkomům tohoto typu zkrátka patří.

Například: – vánoční sešlosti a oslavy, kde se starostliví rodiče Lindy snaží dceři dohazovat vybraného doktora (stejně jako v Bridget Jones) – výlet do Itálie s panem Božským (podobně jako v Sexu ve městě) – bohatá garderoba včetně opulentních klobouků (Sex ve městě) – hlavní hrdinka spisovatelka (Sex ve městě) – nejlepší kamarád gay, jenž má problémy v lásce (Bridget Jones.

Českou komedii Všechno nebo nic nepropásněte v sobotu 17. 10. ve 20.15 na Primě.

Užijte si ještě více komedií - kdykoliv on-line v archivu iPrima.cz:

Všechno nebo nic

Komedie / Romantický

Česko / Slovensko / Polsko, 2017, 107 min

Režie: Marta Ferencová

Předloha: Eva Urbaníková (kniha)

Scénář: Marta Ferencová, Eva Urbaníková

Hrají: Táňa Pauhofová, Klára Issová, Michał Żebrowski, Paweł Deląg, Ondřej Sokol, Petr Vaněk, Ľuboš Kostelný, Zuzana Krónerová, Luděk Sobota, Jan Budař, Vlastina Svátková, Petra Hřebíčková, Bronisław Wrocławski, Vladimíra Havlíčková, Marek Salvet, David Piskor, Amélie Pokorná, Václav Upír Krejčí, Leoš Mareš, Ondřej Malý, Karolína Morschl a další.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný