25. února 2019 14:23
redakce Prima Living

Když Harry potkal Sally… je to zážitek na celý život

Jedna z nejlepších romantických komedií historie. Za úspěch vděčí hlavně chytrému scénáři, inteligentnímu provedení, skvělému hereckému obsazení a smyslu pro humor všech zúčastněných. Je fajn vědět, že i velká romantika může být ohromně vtipná. Dívejte se v pondělí od 20.00 na Prima MAX.

„Skvělý a neodolatelný“ – takovými superlativy počastovali snímek režiséra Roba Reinera (Americký prezident) v novinách Los Angeles Times. A upřímně, podobná slova chvály na něj určitě budete pět i vy.

Okouzlující herecké výkony Meg Ryan, Billyho Crystala, Carrie Fisher a Bruna Kirbyho, výjimečná hudba Harryho Cohnika a příběh podle scénáře, za který jeho autorka Nora Ephron získala nominaci na Oscara (1989, Nejlepší původní scénář). K tomu si přidejte ještě naprosto perfektní dialogy, které jako by vypadly z Woodyho Allena a v podání sympatického Billa a šaramantní Meg se na ně skvěle kouká, a notnou dávku přirozenosti a nepřeslazenosti. To všechno smícháno dohromady pod citlivou taktovkou zkušeného režiséra má za výsledek komedii, při které se budete chvílemi válet smíchy a chvílemi dojatě slzet. Škoda, že takových není víc.

Chicago, 1977. Sally, která právě dokončila univerzitu, a Harry, novopečený právník, se poprvé setkávají a nejsou tím dvakrát nadšeni. Může sex zničit jinak dokonalý vztah mezi mužem a ženou? To je debata, do které se pouštějí při cestě z Chicaga do New Yorku, ale odpovědi se ne a ne dobrat. O několik let později se náhodně potkávají znovu, na letišti, a jejich antipatie, zdá se, přetrvávají. Náhoda (nebo osud?) je svede dohromady ještě jednou, téměř jedenáct let po prvním setkání, a stane se nemožné. Harry a Sally se stávají přáteli, ovšem odpověď na zmíněnou otázku stále bezvýsledně hledají. Dokážou si tihle dva konečně přiznat, že byli stvořeni jeden pro druhého, nebo budou dále přehlížet vzájemnou přitažlivost, která je více než patrná od chvíle, kdy Harry potkal Sally?

Možná jste o filmu Když Harry potkal Sally netušili, že…

  • Víte, kdo je ženou, jež ve filmu – poté, co Meg Ryan předstírá orgasmus – pronese hlášku: „Dám si to, co ona“? Je to maminka režiséra Roba Reinera.
  • Způsob, jakým si Sally vybírá jídlo, byl do filmu zakomponován až poté, co Rob Reiner viděl autorku scénáře Noru Ephron objednávat si stejným způsobem. Když se jí o tom zmínil, řekla jen: „Prostě to chci tak, jak to chci.“ A to je také věta, kterou ve filmu uslyšíte.

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný