12. ledna 2018 13:40
redakce Prima Living

Když chybí ten pravý táta, stačí i fotr na inzerát

Fotr na inzerát - upoutávka

Jestli něco opravdu potřebuje dvanáctiletý kluk, pak je to táta. Jenže když takový kluk žije sám s mámou, pro kterou je nejpřednější její kariéra, je to problém. Aby dal kluk pokoj, obsadí maminka za peníze do role otce úplně cizího chlápka. V hořce sladké francouzské komedii Fotr na inzerát v pondělí ve 20.00 na Prima MAX!

Malý Marius (Gaspard Meier-Chaurand) svého otce neviděl roky, vlastně si na něj nepamatuje. Chlapec vyrůstá jen s maminkou Marií (Michèle Laroque), která je manažerkou stavební firmy a tak trochu workoholička. Marii je jasné, že s otcem Mariuse se již nikdy nedá zpátky dohromady. Chce si žít svůj život, pracovat a užívat si s milencem. Jenže Marius dospěl do věku, kdy chce znát odpovědi na otázky a hlavně chce se vídat se svým otcem. Ve škole se přestal snažit, zlobí a hledá tátu. Jednou Marie potká na recepci firmy, kde pracuje, velmi naštvaného muže. Robert Pique (Kad Merad) je nezaměstnaný a živí se žehlením košil. Marie dostane bláznivý nápad. Osloví Piqueho s nabídkou práce, i když trochu podivné. Má pro jejího syna zahrát údajného vlastního otce. Úkol je být tak protivný, nudný a nepřátelský, aby Mariuse odradil. Všechno má dopadnout tak, že chlapec sám se nebude chtít s „otcem“ už nikdy vidět.

A protože takové nakašírované plány často nevyjdou, selže i tato Mariina habaďůra. Marius zjistí, že Robert trénuje rugby. To se mu líbí a začne s ním hrát. Robert také doučuje Mariuse matematiku, má čas si s ním povídat a oba se postupně sbližují. To se ale nelíbí Marii a chce, aby Robert tuto hru ukončil. Jenže to není tak snadné, protože mezi jejím synem a Robertem vzniklo opravdové pouto. Mrkněte na to, jak to celé dopadne!

Výborně natočenou francouzskou komedii Fotr na inzerát (2011) si užijte v pondělí ve 20.00 na Prima MAX!

Co můžete čekat?

  • Skvělé téma, i když ne úplně originální
  • Inteligentní humor, zábavu i zamyšlení
  • Super kvalitní obsazení ústřední trojice
  • Jde o film z Evropy, takže vám nezalepí oči ani prvoplánový happy end

Chcete vědět víc?

  1. Film režíroval slavný komik Kad Merad, který si zároveň zahrál hlavní mužskou roli nezaměstnaného Roberta Piqueho. Jde o Meradův režisérský debut.
  2. Kad Merad se totálně proslavil komedií Vítejte u Ch´tisů (2008), znát ho můžete také z filmů Kdo zabil Pamelu Rose (2003) anebo z Mikulášových patálií (2009).
  3. Na scénáři k filmu Fotr na inzerát (Monsieur Papa, 2011) spolupracovala také manželka Kada Merada, Emmanuelle Cosso. Je herečkou a spisovatelkou. Anglické servery ji označují za autorku dialogů.
  4. Fotr na inzerát, stejně jako francouzský originál Monsieur Papa, sice zní jako název pro dětský film, ve skutečnosti však snímek s humorem a citlivostí pojmenovává velká současná témata, která se dotýkají obrovské spousty lidí. Nezaměstnanost, problémy singl rodiče, vyrůstání chlapců bez otce, ambice a kariéra versus rodinný život.
  5. Natáčelo se v Paříži a tvůrci si na skok odletěli natočit pár scén i do Jižní Afriky. Co však musíme Kadu Meradovi ohodnotit super kladně jsou natáčecí lokace, které se nacházejí v moderní Čínské čtvrti v Paříži. Vypadá to exoticky a navíc se nemusíme koukat na stokrát natáčené pařížské lokality.

Režie: Kad Merad Scénář: Luc Chaumar, Anne Valton Kamera: Régis Blondeau Hrají: Michèle Laroque, Kad Merad, Vincent Perez, Gaspard Meier-Chaurand, Judith El Zein, Myriam Boyer, Olivier Baroux, Clovis Cornillac, Jacques Herlin, Bernard Le Coq Rok uvedení: 2011

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný