25. září 2019 07:39
redakce Prima Living

Kdo zlomí prokletí pohádkové Penelope s prasečím rypáčkem?

Penelope je moderní pohádka s happy endem a velmi koukatelnými herci. Aristokratická rodina si nese z minulosti prokletí. Když se po letech narodí holčička Penelope, kletba se naplno projeví. Znetvořená dívenka roste a trpí. Ale zlé kouzlo může prolomit jen opravdová láska někoho, kdo bude dívce roven. Ve středu ve 20.00 na Prima MAX!

Kdysi dávno se mladý dědic bohatého rodu Wilhernů zamiloval do služky jménem Clara a počal s ní dítě. Jenže nerovný vztah se nezamlouval aristokratické rodině a mladíkovi svatbu zakázala. Clara si vzala život a její matka, která byla čarodějnicí, uvalila na rod Wilhernů kletbu.

Dívka, která se do bohaté rodiny narodí, bude mít rysy prasete. Wilhernovi na zlé prokletí téměř zapomněli, do rodiny přicházeli jen samí chlapci. Až jednou…

… Když se maličká Penelope narodila, její rodiče byli zdrceni. Chtěli jí nechat prasečí rypáček a uši přeoperovat, ale chirurgům se to nedařilo. Aby neměla rodina ostudu, schovávali dívku před světem. A když dospěla, rozhodli se ji provdat. Přece láska kouzlo zlomí. Jenže kdo z ženichů z dobrých rodin by si chtěl vzít dívku tak ošklivou? I když je bohatá, má hezký hlas, krásné vlasy a dobré způsoby. Všichni vždy s hrůzou utečou. Okolo existence prasečí dívky Penelope (Christina Ricci) vzniká mnoho otazníků. A bulvární tisk chce fotky!

Jenže právě mladík Max, který se kvůli penězům prezentuje jako další z nápadníků, a přitom chce Penelope vyfotit, se do ní nakonec zamiluje. Jenže ani Max (James McAvoy) nedokáže prokletí zlomit. A nakonec dívku také odmítne. Ale co nebo kdo tedy Penelope zachrání? Mrkněte na to!

Anglická moderní pohádka Penelope pohladí romantické duše. Ve středu ve 20.00 hod na Prima MAX!

Ve filmu Penelope se můžete se těšit na:

 • Roztomilou chemii mezi Christinou Ricci a Jamesem McAvoyem
 • Pohádkové scenérie
 • Výborné herce ve vedlejších rolích
 • Kontrast života aristokracie versus komunita mladých lidí

Odkud je znáte?

James McAvoy

 • Diváci ve Velké Británii ho asi poprvé opravdu zaregistrovali v seriálu Shameless (2004–2013). Ale také ve filmech Bratrstvo neohrožených (2001), Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň (2005), Pokání (2007) anebo X-Men: První třída (2011)
 • Od roku 2006 byl ženatý s hereckou kolegyní Anne-Marie Duff. V roce 2010 se jim narodil syn Brendan. Letos v zimě ohlásil pár rozvod. A vzhledem k tomu, že jde v Anglii o velmi známé osobnosti, prosili James McAvoy a Anne-Marie Duff o zachování soukromí zejména pro jejich syna.
 • James McAvoy (1979) je velký, zajímavý a velmi pohledný chlapík. V roce 2007 byl obsazen do romantického filmu Pokání, kde si zahrál s Keirou Knightley. Film se odehrává během 2. světové války. Režie se ujal Joe Wright, který režíroval i o dva roky starší Pýchu a předsudek.

Christina Ricci

 • Pamatujete si tu neskutečnou holčičku jménem Wednesday z filmů o bláznivé rodině Adamsových? Tak to byla tehdy jedenáctiletá Christina Ricci. Její fascinující obrovské oči jí zůstaly, stejně jako přirozený herecký talent. Nikdy totiž herectví nestudovala.
 • Dětská herečka, které se podařilo úspěšně přehrát do role dospělých žen, je dítě modelky a právníka. Rodiče se rozvedli v roce 1993, s otcem se herečka od té doby nestýká.
 • Christina Ricci má štěstí na scénáře a kolegy, s nimiž pracuje. Objevila se ve filmech Strach a hnus v Las Vegas (1998), Zrůda (2003), Ospalá díra (1999), Muž, který plakal (2000) nebo v seriálu Chirurgové (2006).
 • Kamarádí se s Johnny Deppem, se kterým natočila několik filmů.
 • Je vdaná za kamerového technika Jamese Heerdegena, mají spolu jedno dítě.
 • Její přerod v dospělou ženu provázely problémy s anorexií. Všechno ale, zdá se, úspěšně zvládla.

Režie: Mark Palansky Kamera: Michel Amathieu Hudba: Joby Talbot Hrají: Christina Ricci, James McAvoy, Catherine O'Hara, Reese Witherspoon, Peter Dinklage, Richard E. Grant, Russell Brand

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný