14. září 2017 13:24
redakce Prima Living

Kapitán Amerika v hlavní roli romantického filmu Osudná noc

Pamatujete se na náladu filmu Před úsvitem, který v roce 1995 oslnil kina svojí přirozeností, dotykem osudu a vírou v to, že láska na první pohled skutečně existuje? Podobně magnetizující je i snímek Osudná noc. Má skvělé obsazení a určitě se od něj neodtrhnete ani na minutu. Ve středu ve 20.00 na Prima Max.

Tohle schéma prostě fantasticky funguje. O to víc ve filmech a podbarvené dobrou hudbou a s vhodně vybranými hlavními postavami. Princip je tento: dva naprosto neznámí lidé (většinou mladí a krásní) se setkají úplnou náhodou a jsou nuceni spolu strávit nějaký čas. Často je to noc. Ačkoli oba mají své životy, najednou se vytvoří jakási časoprostorová díra, kterou dvojice vyplní společným čekáním, povídáním, úsměvy a poznáváním se.

A na konci té noci vědí, že stojí naproti člověku, který by mohl hrát v jejich dalším životě obrovskou roli. Někdy jsou dokonce do toho druhého zamilovaní až po uši. A vy umíráte touhou vědět, jak to dopadne. Protože to nikdy není dopředu jasné!

Film Osudná noc (2014), který se v originále jmenuje Before We Go, můžete v českém překladu znát i pod názvem Noc v New Yorku. Roztomilé blondýnce Brooke (Alice Eve) právě ukradli na newyorském nádraží kabelku, navíc jí ujel vlak domů do Bostonu, nádraží se bude zavírat a ona je bezradná. Její situace si všimne pouliční muzikant Nick (Chris Evans) a nabídne jí pomoc. Přes počáteční nedůvěru ze strany Brooke, která je zasnoubená, se jejich vztah pomalu prohlubuje, pronajmou si pokoj v hotelu a na konci té noci to nejsou neznámí lidé. A vy trnete, jak to dopadne. Rozejdou se? Zůstanou spolu? Tak na to mrkněte!

Těšte se na:

  • Úžasnou chemii mezi Chrisem Evansem a Alice Eve
  • Super poslouchatelný soundtrack
  • Krásu nočního New Yorku

Romantické drama Osudná noc si vychutnejte ve středu ve 20.00 na Prima MAX!

Kdo je ten chlap?

  1. Je to možná neuvěřitelné, ale Osudná noc jako nízkorozpočtový filmeček je režijním debutem amerického herce Chrise Evanse (13. 6. 1981). Není to nikdo jiný, než ten Chris Evans, který hraje postavu Kapitán Amerika v komiksové akční sci-fi sérii o Avengers.
  2. Film Before We Go alias Osudná noc natočil Chris Evans mezi natáčením jednotlivých sci-fi mega hitů. O to více potěšující je, že v případě Osudné noci jde o velice civilní a příjemnou prvotinu. Ve které se herec sám objeví v hlavní roli.
  3. Film se původně měl jmenovat 1:30 Train (Vlak v 1:30). Byl připravován už v roce 2008 a režisérem měl být Joel Schumacher. V hlavní ženské roli se měla objevit dokonce Monica Bellucci. Z tohoto projektu nakonec sešlo. Film byl natočen až o čtyři roky později, v jiném obsazení.
  4. Britská herečka Alice Eve žije mezi Amerikou a Anglií. Práce je pro ni na obou stranách Atlantiku. Tvůrci si ji původně vybrali do filmu mimo jiné i kvůli půvabnému britskému přízvuku. Herečka se ale nakonec rozhodla, že chce hrát postavu jako Američanku.
  5. Chris Evans se ve filmu živí jako muzikant, který hraje na trumpetu. A herec se chtěl původně na nástroj naučit hrát. Jenže když zjistil, že i když se pekelně snaží, lezou mu z trubky jen skřeky. Rozhodl se naučit se do detailu prstoklad a délku držení tónů, aby jeho výkon vypadal co nejdůvěryhodněji. Ale ve skutečnosti je to playback.
  6. Kromě filmu Before Sunrise (Před úsvitem, 1995), pracuje s podobným tématem dvou cizinců, kteří se setkají a prožijí spolu noc také filmy Jet Lag (Félix a Rose – Láska po francouzsku, 2002) s Jeanem Reno a Juliet Binoche nebo Interview (2007) režírované a hrané Stevem Buscemim, spolu se Siennou Miller.

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný