25. dubna 2016 22:00
Gabriela Gabrielová

Kamarád do deště? Na Vaculíka se čekalo, až se vrátí z vojny!

Kamarád do deště - upoutávka

Při tradičním českém čtvrtku na MAX můžete zavzpomínat na mládí, kdy se Dávej ber hrálo na diskotékách a vy jste se poprvé učili líbat. O to horší bylo, že vám k tomu asistovala rovnátka. Sagi s Vaculíkem kdysi viseli v každém pokojíčku a byli ikonami kamarádství. Ve 20.15 na Prima MAX. Pokud nestihnete, můžete se koukat v pátek v 16.10.

Ve čtvrtek na vás znovu dýchne punc osmdesátých let a závan optimismu, že šedý socialismus a otravní soudruzi skončí. Noční Praha a hudba, která pro mnohé znamená jejich mládí. Dávej ber je přece hit, na který se nezapomíná stejně jako na džínový outfit Sagvana Tofiho a obličej Lukáše Vaculíka, který byl ještě plný nevinnosti mladého klučiny.

Lukáš Vaculík hraje taxikáře, který je „kamarádem do deště“ číšníkovi (Sagi), který padl do rukou dvěma gaunerům: vrchnímu v restauraci, v níž pracuje, a jeho zlodějskému zeťovi, vedoucímu vinohradských garáží. Kvůli příteli, kterému se snaží pomoct, se dostane Tomáš do konfliktu s ještě nebezpečnějším soupeřem, bezohledným vůdcem vekslácké party.

Kamarád do deště, foto: archiv Prima

Kamarádství mladíků je však natolik pevné, že s pomocí Michalovy dívky Magdy a dalších přátel hrdinové s chytrostí a vtipem překonají záludnosti protivníků. Vytrestají veksláckého šéfa a oba zdánlivě bezúhonné ničemy předají i s důkazy do rukou policie.

Na Vaculíka se čekalo až se vrátí z vojny

Jako Quentin Tarantino, který vždy čeká na svou hereckou múzu, Umu Thurman, aby ji mohl obsadit do svých filmových trháků, i režisér Jaroslav Soukup podstoupil něco podobného. Napsal scénář filmu Kamarád do deště, jak se tak říká přímo na tělo pro Vaculíka a Tofiho. Ikonickou dvojici osmdesátých let totiž stvořil on, když je vybral do svého filmu Vítr v kapse.

Ti dva se filmově osvědčili tak, že spolupráce byla pro režiséra Diskopříběhu jasnou volbou. Scénář byl napsaný už v roce 1982, jenže v té době Lukáš Vaculík nastupoval vojenskou službu. Soukup se tedy rozhodl, že na Vaculíka počká. A vyplatilo se, protože Kamarádi do deště jsou Vaculík s Tofim stále!

Podívejte se na ikonickou dvojici osmdesátých let ve čtvrtek vce 20.15 a v pátek v 16.10 na Prima MAX.

Gabriela Gabrielová

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný