16. ledna 2017 10:57
Gabriela Gabrielová

K-9: Můj přítel se studeným čumákem. A hřejivým hereckým projevem

K-9: Můj přítel se studeným čumákem - upoutávka

Další z řady osmdesátkových pecek, jejichž opakované projekce člověka neomrzí. Název je sice poněkud prostoduchý, nicméně film sám o sobě je neodolatelně zábavný. Akce se tu dobře kloubí s vtipem a oba hlavní hrdinové jsou výborní (i když pes o kousek vede). Primu MAX si zapněte v úterý ve 20.15.

Milovníci Rexe to mají povinně a ti, kterým psí komisař tenhle filmový žánr naopak zprotivil, by si konečně mohli spravit chuť.

Vtipné hlášky, ne úplně nejhorší děj a zábavné spojení huňáče a Jamese Belushiho, které to oba evidentně baví. A když píšeme zábavné spojení, myslíme opravdu zábavné. Čekejte příjemnou komedii z osmdesátých let, která vás nebude nudit a ani zahambovat. Na pohodový úterní večer ideální!

Hlavní postavou krimikomedie z amerického San Diega je poněkud svérázný polda z protidrogového oddělení Mike Doodle, samotář, který kašle na vnitřní směrnice a dělá všechno pro to, aby dopadl významného obchodníka s drogami Lymana. Ve svém snažení je tak úspěšný, že se ho Lyman dokonce pokusí zabít. Naštěstí neúspěšně. Jediným důsledkem je zničený vůz, a protože drogový magnát brzy chystá velký kšeft, požádá Mike o rychlé přidělení dalšího vozu.

Místo něj však dostává nového, poněkud netradičního parťáka – německého ovčáka jménem Jerry Lee. Jerry byl vycvičen ke hledání drog, rejstřík jeho schopností je však mnohem širší. Kromě výcviku má vlčák i velmi výraznou osobnost. Pracuje jen, když se mu chce, zato je kdykoli připraven přispět k rozvratu Mikeova osobního života, popřípadě zničit něco v jeho bytě či autě. Dvojice, která se k sobě absolutně nehodí, je přes všechny rozdíly a nesrovnalosti donucena spolupracovat a je jasné, že dřív nebo později si k sobě najdou cestu.

Co určitě nevíte o hlavním psím hrdinovi:

Pro roli policejního chlupáče byl nakonec vybrán tříletý německý ovčák Rando. Filmařům to trvalo celý rok, než našli vhodného kandidáta. Do užšího výběru postoupilo přes 40 psů z celých Spojených států, žádný ale nebyl shledán vhodným. Randa nakonec našli až v Západním Německu. Absolovoval tříměsíční trénink se slavným americkým zvířecím trenérem Karlem Lewis Millerem a musel se naučit porozumět povelům v angličtině.

Gabriela Gabrielová

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný