7. prosince 2018 09:53
Gabriela Gabrielová

Jsem nesmělý, ale léčím se, tvrdí Pierre Richard v jednom ze svých mistrovských kousků

Je neuvěřitelné, jak lehce se Pierre Richard dokáže proměnit ve svůj přesný opak a předstírat něco, s čím nikdy neměl problém. I když se zatvrdíte a řeknete si, že se takovým hloupostem smát nebudete, stejně vám za chvíli začnou cukat koutky. Nechte se bavit v pátek ve 20.00 na Prima MAX.

Typická Richardovka, kde ze sebe herec okouzlujícím způsobem dělá naprosto nesmělého ztracence. Neustále do něčeho vráží, něco plete, lidi kolem sebe přivádí do rozpaků a díky své bláhovosti hraničící s demencí se dostává do neskutečně vtipných situací.

Příběh tu není až tak důležitý, co baví, jsou Richardovy eskapády a gagy, kterých je tu bezpočet a jsou skvěle vygradované. Ať už je to nakupování trenek, hraní pétanque, napodobování hosta v restauraci…, jednotlivé fórky jsou zkrátka bezvadně vypointované, dovedené ad absurdum a vám nezbyde, než se nezřízeně smát.

Vrchní pokladník v hotelu, Pierre, je odjakživa velmi bojácný, nesmělý a plachý chlapík, který nedokáže nikomu říct ne. Jednoho dne se bezhlavě zamiluje do nádherné Agnes, ale nezmůže se na víc než jen na neartikulované výkřiky do mluvítka u jejích domovních dveří. Tehdy si uvědomí, že se svou nesmělostí musí něco dělat, a najme si profesionální pomoc v podobě „zkušeného“ Aldy. Pierre pronásleduje Agnes do Nice a nechá se zaměstnat v hotelu, kde se krásná žena ubytuje. Alda ho učí triky, jak získat sebevědomí a ostatní vyvést z rovnováhy, což je v naprosté většině případů odsouzeno k absolutnímu fiasku, průšvihům a spoustě legrace…

Věděli jste, že…

  • Díky obrovskému komerčnímu úspěchu, který snímek provázel, se Pierre Richard rozhodl spojit s Aldem Maccionem aka Aldou znovu. Výsledkem byl další společný snímek obou herců To já ne, to on (1980).
  • Režie i scénáře komedie se ujal sám Pierre Richard.

Chybička se vloudí

Všimněte si, že v české verzi filmu je chybně uveden název amerického katastrofického filmu Skleněné peklo (1974) jako Pekelná věž.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný