20. srpna 2018 14:00
redakce Prima Living

Joe Kidd aneb I lovec lidí má svoje zásady

Trochu netradiční, ale přesto hodně nadprůměrný western. Clint Eastwood v roli drsného klaďase, který tu toho namluví na tři další filmy, Robert Duvall jako král všech záporňáků, a to vše pod taktovkou režiséra Sedmi statečných. Dívejte se v pátek ve 20.00 na Prima MAX!

Pytlák, rváč a bývalý lovec lidí Joe Kidd (Clint Eastwood) se dá od bohatého majitele pozemků Franka Harlana (Robert Duvall) najmout na pronásledování Mexičana Luise Chamy.

Luis je vůdcem povstalců, kteří stále důrazněji prosazují svá práva na rodnou půdu, a Frank Harlan se rozhodne sprovodit svůj problém ze světa jednou provždy. Má k tomu kromě Joe Kidda k dispozici ještě celou bandu zabijáků. Když ovšem Joe pozná, že Harlan je schopný bez okolků vraždit i nevinné, přejde na stranu utlačovaných Mexičanů a postaví se sám proti přesile vyzbrojených a všeho schopných vrahů.

Poutavá zápletka spolu s charismatickým obsazením (Eastwood – Duvall), které představuje kovboje ve správném obraze... Co víc si od westernu přát! Milovníci tohoto žánru si rozhodně přijdou na své. Spousta přestřelek a parádní hudba v režii špičkového režiséra na stopáži pouhých 80 minut – to snad ani nemohlo dopadnout špatně. Škoda jen, že tenhle film není známější. Má všechno, co by správný zástupce tohoto žánru mít měl, a rozhodně by si zasloužil větší pozornost a uznání. Prostě kvalitní eastwoodovský zážitek.

Na film Joe Kidd se dívejte v pátek ve 20.00 na Prima MAX!

Věděli jste o filmu Joe Kidd, že...

... režisér snímku John Sturges byl velkým fandou westernu. Mezi jeho nejznámější počiny ze zmíněného žánru rozhodně patří Sedm statečných (1960).

Chybičky, které se vloudily:

  • V průběhu jedné střílečky při záběru na muže na střeše si můžete v pozadí všimnout americké vlajky s padesáti hvězdami. V čase Joe Kidda by jich tam mělo být ale maximálně pětačtyřicet.
  • Poté, co se Joe Kidd dá dohromady s Luisem Chamou, pošle jednoho z jeho mužů jako zvěda do města. Když se jezdec k městu přibližuje, můžete si povšimnout vozu, který se pohybuje v dálce.
  • Ke konci filmu, když Joe Kidd a šerif vycházejí z budovy soudu, šerif se snaží zasunout svou zbraň zpět do pouzdra, ale napoprvé se netrefí.
  • Na začátku filmu, když je Joe ve vězení, Naco si nalije hrnek kafe. Vzápětí se Joea zeptá, zda si nedá taky – a svůj hrnek naplní znova.

Režie: John Sturges Scénář: Elmore Leonard Kamera: Bruce Surtees Hudba: Lalo Schifrin Hrají: Clint Eastwood, Robert Duvall, John Saxon, Don Stroud, Stella Garcia, James Wainwright, Paul Koslo, Gregory Walcott, Dick Van Patten,

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný