7. února 2021 06:00
redakce Prima Living

Joe: Nicolas Cage v dramatu, jehož rozpočet byste rozhodně neuhodli

Strhující příběh s eskalujícím napětím a bezchybnými hereckými výkony v hlavní roli s Nicolasem Cagem a dokonale vykresleným prostředím amerického venkova, kde lidé rozhodně nežijí žádný americký sen.

V úterý od 22:00 na Prima MAX uvidíte šílený zapadákov někde na jihu Ameriky a jeho ještě šílenější figury. Nicolas Cage (alias Joe) hraje bývalého trestance, vedoucího party dřevorubců, který žije samotářský život uprostřed lesů a snaží se nepřijít opět do křížku se zákonem. Jeho dobrovolná izolace se ovšem začne drolit ve chvíli, kdy do své party přibere teenagera Garryho (Tye Sheridan).

Garryho otec je alkoholik a násilník, kterého budete mít chuť zamordovat hned v po prvních pár vteřinách na obrazovce. Brzy je jasné, že je jen otázkou času, než se tu něco semele a Joe v tom chtě nechtě bude hrát zásadní roli.

Krásný obrázek amerického venkova nám tu režisér David Gordon Green vykreslil. Ač je Joe široko daleko vlastně jediný trestanec, jediný je normální a víceméně zdravě fungující. Typický venkovský muž je tu vylíčen jako otrapa s cigárem v jedné ruce a flaškou kořalky v druhé, žijící v dysfunkční rodině v rozpadající se chatrči od výplaty k výplatě (tedy v případě, že vůbec nějakou práci má).

Režisérův rukopis je již tradičně malinko pomalejší, ale přesto vás v tomhle tempu jak na udičce dovede až do konce. Doporučujeme nedívat se na Joea, pokud jste zrovna v depresi, protože pak budete od televize odcházet ještě v třikrát horší náladě. Za zhlédnutí tenhle snímek ale určitě stojí. Sice vám nenabídne žádnou legraci, ale nadprůměrný filmový zážitek rozhodně.

Věděli jste o filmu Joe, že...

  • Uzurpátorský otec Garryho byl opravdovým bezdomovcem, kterého režisér pověstný svou zálibou pracovat s místními neherci objevil těsně před začátkem natáčení.
  • Joe je pravděpodobně jedním z nejlevnějších zahraničních filmů, které jste viděli (ale není to na něm vidět). Jeho rozpočet čítal pouhé čtyři miliony dolarů.
  • Je natočen na motivy stejnojmenného románu z roku 1991.
  • Premiéru měl snímek v roce 2013 na Benátském filmovém festivalu a setkal se s kladným přijetím jak od kritiků, tak diváků. Nejvíce byly vyzdvihovány skvělé herecké výkony obou hlavních představitelů – Cage a mladého talentovaného Tye Sheridana. Na hodnotícím filmovém serveru Rotten Tomatoes se snímek umístil také vysoko s velmi slušnými 86 %.

Drama Joe uvidíte v úterý od 22:00 na Prima MAX.

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný