7. července 2017 11:00
Gabriela Gabrielová

Jednou ano, třikrát možná... A desetkrát rozhodně!

Příjemná, pohodová a přiměřeně roztomilá romantická komedie, jako dělaná na horký letní večer. Balzám na duši, třešinka na dortu na konci víkendu. Moc milá záležitost, která vás chytne a už nepustí. Uvidíte.

Upřímně, kdyby se filmy měly známkovat podle míry objevnosti či informační hodnoty, skončil by tenhle jako propadák. Ale naštěstí nejsme naprogramovaní roboti bez duše a dokážeme ocenit věci i pro city a emoce, které v nás vzbuzují. A to tenhle biják zase umí. Dokonce tak, že se budete prakticky od začátku do konce usmívat a to i při plném vědomí toho, že se jedná o prach sprostý kalkul. Ale zkrátka dobře udělaný.

Režisér Kanaďan Adam Brooks si dal na obsazení záležet a vyplatilo se mu to. Herecké výkony jsou to, na čem snímky tohoto druhu stojí a padají, a tenhle díky nim určitě vyčnívá nad průměr. Ryan Reynolds, Isla Fisher, Rachel Weisz, malá Abigail Breslin (Little Miss Sunshine),... i když možná nejde o nejprovařenější hollywoodská jména, co do talentu se rozhodně nemají za co stydět. A tak se stalo, že v létě roku 2007 vznikla v New Yorku tahle sladká, nijak extra objevná, ale přesto zamilováníhodná romantická komedie, které všichni (noblesní kritici i kritičtí fanoušci) museli chtě nechtě dát palec nahoru.

O děj jde sice v podobných lovestories až na druhém místě, ale režisér a zároveň autor scénáře dokázal film i v tomhle směru popostrčit kousek před konkurenci. V základní dějové linii se otec, sympatický Ryan Reynolds, rozhodne vyprávět své naléhající jedenáctileté dceři, skvělé Abigail Breslin, příběh o tom, jak se seznámil s její matkou (se kterou se momentálně rozvádí). Aby to ale nebylo tak jednoduché, zamíchá Ryan do tohoto příběhu ještě další dvě ženy, které prošly jeho životem, všem změní jména a Abigail musí na konci vyprávění uhodnout, která z nich je její matka. Film se tak z podstatné části odehrává z minulosti, občas přerušován trefnými poznámky Abigail. Jak to skončí? Není podstatné. Ale jestli to nutně musíte vědět, tak happy-endem, samozřejmě.

Na romantickou komedii se můžete mrknout v pondělí ve 20.15 na Prima MAX!

Věděli jste, že...

  • Na populárním serveru Rotten Tomatoes si snímek drží nebývale vysoké hodnocení, celých 71 %.
  • Režisér snímku Adam Brooks se mihne před kamerou jako majitel antikvariátu.
  • Film byl natočen za neskutečně málo peněz (na hollywoodské poměry) a to pouhých 7 milionů dolarů. Jeho celosvětovou tržbu – 55 milionů dolarů – lze proto považovat ze velice dobrý výsledek.

Gabriela Gabrielová

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný