12. července 2018 10:08
redakce Prima Living

Jedno moc příjemné Velké vítězství

Jeden z nejpěknějších filmů o baseballu, který vás bude bavit, i když o tomhle sportu vůbec nic nevíte a ani po tom netoužíte. Natočen byl ženou o ženách a nese v sobě nepopiratelné ženské kouzlo. Snímek plný vtipu a skvělých hereckých výkonů si vychutnejte v sobotu ve 20.00 na Prima MAX!

Film byl natočen na motivy skutečných událostí a přenese nás do roku 1943, kdy většina mladých mužů narukovala do II. světové války a Amerika zčistajasna přišla o své baseballové týmy. Myšlenka, že by je po dobu jejich nepřítomnosti mohly nahradit ženy, na sebe nenechala dlouho čekat, ovšem k její realizaci vedla trnitá cesta.

A právě na ni nás citlivou rukou zavede režisérka Penny Marshal. Ve 120 minutách plných humoru, sportovního nadšení a dobové atmosféry se budete cítit jako doma, i když nejste vůbec fanouškem baseballu a doba notně pokročila. Připravte se na herecký koncert a hvězdné obsazení – Tom Hanks jako sarkastický kouč, Madonna jako newyorská tanečnice a hráčka, Geena Davis a Lori Petty jako sestry z malé farmy, které stanou v čele dvou baseballových týmů... Tohle je zkrátka zážitek, který ani s lety neztrácí nic ze své svěžesti, vtipu či dojemnosti – a to už je pětadvacet let starý.

Možná jste o filmu Velké vítězství netušili, že...

  • Tom Hanks musel kvůli roli přibrat 15 kilo a i v průběhu filmování byl režisérkou ponoukán, aby jedl co nejvíce.
  • Kameramanem snímku nebyl nikdo jiný než Miroslav Ondříček.
  • Režisérka Penny Marshal, mimochodem sestra Garryho Marshala, režiséra Pretty Woman, na sebe poprvé upoutala pozornost milou komedií Velký (1988) s Tomem Hanksem v hlavní roli. Možná si pamatujete příběh chlapce, jehož největší přání – být na chvíli dospělý – se mu přes noc zázračně splní. Životopisné drama Čas probuzení s Robertem De Nirem a Robinem Williamsem, které natočila o dva roky později, bylo nominováno hned na tři Oscary. A Velké vítězsví (1992) si vysloužilo dvě nominace na Zlaté glóby pro Geenu Davis jako Nejlepší herečku v komedii či muzikálu a pro Madonnu za Nejlepší originální píseň.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný