27. dubna 2016 11:00
Gabriela Gabrielová

Jason Statham jde po Zabijákovi poldů

V Londýně řádí zabiják policistů. Nekompromisní Tom Brant sice není u kolegů extra oblíbený, ale jeho netradiční vyšetřovací metody jsou v dané situaci jediným možným řešením. Začíná boj s časem a nelítostným sériovým vrahem… Na thriller Zabiják poldů se podívejte v sobotu ve 22.10 na Prima MAX.

Ve městě řádí šílený vrah. Každý den umírá další policista. A když ani sám zákon nedokáže vlastní příslušníky ochránit, je třeba přikročit k radikálnímu řešení a najít muže, který porušuje veškerá pravidla. Poldu zabijáka.

Tím mužem je nekompromisní londýnský policista Tom Brant (Jason Statham). I když není týmový hráč, v úkolu zabránit dalším vraždám mužů zákona mu pomůže strážník Nash (Paddy Considine). Ti dva si sice kolem krku vyloženě nepadnou, leč nezbyde jim nic jiného, než spojit síly a pokusit se hrdlořeza zastavit. Ale pozor, čas stále ubíhá a každý den přibývá další oběť...

S režisérem si padli do oka a film, kladně přijatý kritikou i diváky, je oba katapultoval na filmové nebe. To bylo v roce 1998. O dva roky později společně úspěch ještě překonali s filmem Podfu(c)k. A v tu chvíli se Stathamovi začaly hollywoodské nabídky jen hrnout.

Jeho akční já se ale mohlo naplno projevit až ve filmu Kurýr. A vzhledem k jeho úspěchu se režisér Luc Besson rozhodl natočit ještě další dvě pokračování. Další bombou byl film Zastav a nepřežiješ. Akčňák o nájemném vrahovi, jemuž jeho rival píchl jed – látku, která je připravena přivodit mu okamžitě smrt. Pokud zastaví. Rychlé tempo a charismatický hrdina umíchaly komerčně úspěšný koktejl.

Ten pravý blockbuster přišel ve Stathamově kariéře s filmem Expendables Postradatelní, kde si zahrál s elitou klasických akčních filmů – kromě Stallona a Schwarzeneggera se tam objevili i Dolph Lundgren, Jet Li, Bruce Willis a spousta dalších. Snímek se dočkal i druhého pokračování, v němž osazenstvo doplnili mimo jiné Jean Claude Van-Damme a Chuck Norris.

Vychutnejte si Jasona Stathama v nejlepší formě v sobotu 22.10 na prima MAX ve filmu Zabiják poldů.

Gabriela Gabrielová

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný