4. července 2019 06:30
redakce Prima Living

Jak zachránit svět ve 14? Ukáže Probuzení tmy

Napínavá fantasy o odvěkém boji dobra proti zlu se přižene v úterý ve 20.00 na Prima MAX!

Will (Alexander Ludwig) je obyčejný čtrnáctiletý kluk, který ne a ne sbalit holku, otravuje ho jeho dalších pět sourozenců a nejradši má sluchátka v uších a Xbox.

Jednoho dne ale zjistí, že je potomek bojovníků dobra a holky musí pustit z hlavy, neboť musí zachránit svět za pět dní. Jako správný válečník umí poroučet ohni a procházet časem. Kdo ví, jestli to ale bude stačit, když jeho úhlavní nepřítel Jezdec na něj nasadil těžký kalibr – vlastní matku – a hejno havranů.

Příběh je adaptací knihy britské spisovatelky Susan Cooper. Oproti pětidílné sáze se film snaží za hodinu a půl namačkat do příběhu co nejvíce, takže nevidíme jen zběsilý závod Willa s časem, ale i závod o udržení divákovy pozornosti.

U ženského pokolení se hraje na strunu roztomilosti pomocí malé holčičky a koťátka v nesnázích, pro opačné publikum se střídá jedna akce za druhou.

Režisér Cunningham vsadil místo na digitální efekty na opravdový sníh a živé hady a krkavce. Probuzení tmy si totiž nehraje na Pána prstenů. Nízkonákladové fantasy, kterému ale trochu chybí brýlatý chlapec, alespoň přináší skoky do minulosti a prolínání reality s fantazií. Samozřejmě, že oproti Hobitovi působí jako chudý příbuzný, ale kdo si dnes troufá točit fantasy ne v hollywoodském ateliéru, ale v Rumunsku a se skutečnými zvířaty a lidmi, bez počítačových nestvůr?

Fantasy Probuzení tmy o teenageru superhrdinovi, co vám ve vzteku zapálí dům a v dobré náladě zachrání svět, sledujte v úterý ve 20.00 na Prima MAX.

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný