8. června 2018 13:53
redakce Prima Living

Jak ulovit dr. Lewise? Jde o to nahodit ten správný háček…

Kanadský snímek, nominovaný na čtyři národní filmové ceny, nás zavede na sever země na malý ostrov, který spolu s rybami a starým způsobem života, zdá se, opustilo i štěstí. Ale šance na záchranu tu je! Na tuhle maximálně milou a pohodovou komedii se mrkněte v pondělí ve 20.00 na Prima MAX.

Obyvatelé malého rybářského městečka na břehu oceánu mají přesně měsíc na to přesvědčit mladého doktora Paula Lewise, aby se u nich rozhodl usadit natrvalo. Podle Murraye Frenche (Brendan Gleeson), jednoho z obyvatel, je to totiž jediný způsob, jak do města přilákat obchodníky a získat lukrativní zakázku.

Tou je příslib postavení továrny, která by dala práci nezaměstnaným lidem, vrátila městečku ztracenou čest a pozvedla jeho ducha. Jenže postavení továrny její majitelé podmiňují právě trvalou přítomností doktora. Starosta městečka se už roky snaží nějakého najít, leč marně.

Proto, když je v zavazadle mladého plastického chirurga Paula Lewise na letišti objeven kokain, vycítí bývalý starosta města, nyní bezpečnostní agent letištní ostrahy, šanci.

Výměnou za „přimhouření obou očí“ nad drogovým dealem, souhlasí mladý doktor, že bude v městečku jeden měsíc žít.

Murray French má přesně jeden měsíc na to, aby s pomocí zdejších obyvatel doktora přesvědčil o krásách a kvalitách místního života, a tak se pouští do velkolepého vábení – odtud originální název snímku Grand Seduction, Velké svádění. Místní mají například za úkol předstírat zálibu v kriketu, oblíbeného sportu doktorova, a v rámci co nejdetailnějších informací o Lewisových zájmech se mu Murray neváhá vkrást do telefonu.

Celý přístav zkrátka riskuje všechno, aby jednoho zkaženého chlápka z města přesvědčil o krásách místního života – a je to moc milá a příjemná podívaná. Děj je sice lehce naivní a předvídatelný, ale o to tu naštěstí nejde.

Konstrukce detailní přípravy na příjezd „spasitele“ i další vedlejší zápletky jsou prošpikované nápady a vtipem a spolu s perfektním výběrem herců dávají dohromady maximálně zábavnou komedii okořeněnou pořádnou dávkou optimismu. Ideální na jakýkoli večer.

Věděli jste o filmu Jak ulovit dr. Lewise, že…

  • Snímek byl nominován na čtyři národní kanadské filmové ceny, the Canadian Screen Awards. Ze slavnostního večera si nakonec odnesl ocenění pro nejlepšího herce ve vedlejší roli jen Gordon Pinset, představitel Simona.
  • Tvůrci chtěli původně do hlavní role Murraye Frenche obsadit Robina Williamse. Pro hercovu časovou vytíženost ale nakonec ze spolupráce sešlo.

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný