14. října 2020 06:00
redakce Prima Living

Jak ukrást Venuši: Audrey Hepburn v nepřiznaném pokračování slavné klasiky. Víte jaké?

Nestárnoucí zábava od začátku až do konce v podání hvězdného dua Audrey Hepburn a Peter O´Toole. Chytrou komedii o tom, že podvádět a krást se (i přes ty nervy) občas vyplácí, se vyplatí vidět i dnes.

V pátek od 20.00 na Prima MAX uvidíte, jak se půvabná Audrey Hepburn představí v roli Nicolle Bonnet, mladé dcery úspěšného padělatele cenných obrazů a soch Charlese Bonetta. Ten je tak zhýčkaný svou pověstí a vírou ve vlastní genialitu, že si troufá stále víc a víc a nedbá rad své dcery, která se ho snaží od jeho nelegálního podnikání odradit.

A skutečně, i na něj jednoho dne dojde. Nicolle narazí v jejich domě na muže, kterého nejdříve považuje za zloděje. Vyklube se z něj ovšem něco mnohem horšího – detektiv. Simon Dermott se specializuje na odhalování padělků uměleckých děl a v domě Bonettů je proto, aby zde odebral vzorek barvy z údajného obrazu Vincenta Van Gogha a mohl Bonetta usvědčit z podvodu.

Hlavní zápletka filmu se ovšem točí kolem vzácné sošky Venuše od Benventura Celliniho. Ve skutečnosti soška pochází z dílny Nicolletina dědečka, Charlesova otce, který byl rovněž vynikajícím falzifikátorem. Modelem při padělání Venuše mu tehdy před dávnými lety stála Nicolletina babička. Soška je vystavena v prestižní pařížské galerii uprostřed kruhu mnoha infračervených paprsků, které spustí alarm při detekování jakéhokoli pohybu.

Za Charlesem Bonettem přichází pojišťovací agent, který mu předkládá dokument, podle nějž bude soška pojištěna na jeden milion amerických dolarů. Svým podpisem ovšem Charles nevědomky svolí i k tomu, aby byla soška podrobena odborné expertíze. A to znamená jedinou věc: odhalení jejího původu a usvědčení Bonetta z plagiátorství. Nicolle ví, že musí jednat a jediná osoba, na kterou se může spolehnout, je paradoxně právě detektiv, který chtěl původně jejího otce usvědčit.

Možná jste o filmu Jak ukrást Venuši netušili, že…

  • Film vznikl na motivy povídky George Bradshawa z roku 1962 Zrození Venuše.
  • Původně byl zamýšlen jako volné pokračování divácky úspěšných Prázdnin v Římě, ovšem romantiku zde postupně vystřídá plán loupeže a s ním spojené komické eskapády. Roli hereckého partnera Audrey Hepburn zde místo charismatického Gregoryho Pecka ztvárnil neméně sympatický Peter O´Toole, jehož herecká hvězda tehdy teprve vycházela, a zřetelná chemie mezi ním a Audrey Hepburn dodala snímku nestárnoucí kouzlo.

Romantickou komedii Jak ukrást Venuši uvidíte v pátek od 20.00 na Prima MAX.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný