7. dubna 2015 14:00

Jak porodit a nezbláznit se? To se dozvíte v páteční komedii

Pět různých párů se ocitne na stejné životní křižovatce. V příštích měsících se mají stát rodiči - radují se, panikaří, řeší jména a cloumají s nimi hormony. Vůbec netuší, do čeho jdou! Navíc je komedie Jak porodit a nezbláznit se nadupaná hvězdnými jmény. Dívejte se v pátek ve 20.15 na Primu!

Jules (Cameron Diazová) je slavná televizní cvičitelka a zrovna vyhrála americkou obdobu soutěže Star Dance. Mezi ní a jejím tanečníkem Evanem (Matthew Morrison) to na parketu jen jiskří. V zápětí se ukáže, že spolu čekají miminko. Naivní spisovatelka Wendy (Elizabeth Banksová) a její manžel Gary (Ben Falcone) se o dítě hodně snažili, a když se to konečně povedlo, spěchají to oznámit Garyho bohatému otci. Jenže ten jako bývalý závodník (Dennis Quaid) nikdy neprohrává a mírně ňoumovitý páreček převeze. Také on a jeho mladičká modelkoidní žena Skyler (Brooklyn Deckerová) jsou totiž „v tom“. A čekají rovnou dvojčata.

Ještě větší překvapení znamená pozitivní těhotenský test pro Rosie (Anna Kendricová) a Marca (Chace Crawford). Pracují jako šéfkuchaři u konkurenčních firem s rychlým občerstvením. A prožili spolu jen jeden úlet, vlastně to ani nebylo první rande. Pátá dvojice nemá to štěstí a na vlastní dítě marně čeká. Fotografka Holly (Jennifer Lopezová) cítí, že jí tikají biologické hodiny, a když jí příroda nechce děťátko dát, chce si ho s manželem Alexem (Rodrigo Santoro) adoptovat ze zahraničí. Alexovi se ale nápad moc nelíbí, a tak ho Holly pošle na otrkání do tatínkovské podpůrné skupiny. Všechny páry se chystají na nezadržitelný den D, tedy vlastně P - porod.

Těšte se na…

  • Nejlepší scénka: Opravdu skvělá je tzv. Dude´s groupe neboli podpůrná Tatínkovská parta v parku, kam je vyslán Hollyin manžel Alex. Tihle chlapi jsou naprosto boží. Berou otcovství trochu jako válku. Ověšeni nosítky Babybjörn tlačí kočárky, místo pistolí lahvičky s dudlíky a batolecím čajem. A jejich heslo? „Nikoho neodsuzuj!“ Ani když mimino sní v parku cigaretový nedopalek, spadne do záchoda, nebo se v jeslích děti nějak vymění a táta přijde domů s cizím batoletem.
  • Skvělé srovnávačky: A to hlavně mezi těhotensky těžkotonážní autorkou knížek Wendy a stále krásnou a sexy Skyler. Taky partneři těchto dam – syn a otec podlehnou porovnávacím sklonům a závodí kdo z koho. A je jim jedno, že jde o těhotenství.
  • Paralelní příběhy: Jde o typ filmu, kdy sledujeme paralelně více dějů či skupinek lidí napřeskáčku. Přičemž se tyto příběhy doplňují a v určitém okamžiku se protnou. Zlí jazykové mohou tvrdit, že méně motivů a postav by bylo lepší, ale diváci, kteří si rádi skládají jakési filmové puzzle, si jistě přijdou na své.

Drby – zajímavosti – fakta:

1. Film byl volně natočen podle stejnojmenné knihy rad, jak postupovat v těhotenství, co ve kterém měsíci může žena čekat, jaké může mít obtíže, jak právě vypadá miminko v břiše. Knížka What to Expect When You´re Expecting byla přeložena i do češtiny a celosvětově se jí prodalo na 14, 5 milionů kusů

2. Herečky Cameron Diazová, Anna Kendricková a Brooklyn Deckerová sice hrají ve filmu těhotné, přitom ale nikdy těhotné nebyly. Děti mají jen Elizabeth Banksová a Jennifer Lopezová.

3. Rozpočet 40 milionů se podařilo naplnit 2x. Do kasy přiteklo asi 85 milionů dolarů.

4. Jestli se vám bude zdát film klipovitý, pak vězte, že anglický režisér filmu Kirk Jones je původem reklamní režisér, umí tedy pointovat zejména kratší útvary. Natočil ještě filmy Nedovo zázračné vzkříšení (1998), Kouzelná chůva Nanny Mcphee ( 2005) a road movie Všichni jsou v pohodě (2009) s Robertem De Nirem v hlavní roli.

Výbornou americkou komedii Jak porodit a nezbláznit se si pusťte v pátek ve 20. 15 na Primě!

(tek)

Denisa Nováková

redaktorka FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný