4. července 2019 06:00
redakce Prima Living

Jak napálit advokáta? Miloš Kopecký nám ukáže, že těžko

Roztomilá česká komedie z roku 1980 o advokátovi Miloši Kopeckém. Na sondu do lidských duší a charakterů zlaté normalizační éry se mrkněte ve čtvrtek od 20.00 na Prima Max.

Je znát, že režisér Vladimír Čech točil hlavně kriminální filmy. Miloš Kopecký v roli advokáta, specialisty na spory kolem motorismu, chvílemi působí spíš jako detektiv. Sám vyslýchá svědky, sám zajišťuje důkazy.

Z devadesáti procent to stojí na něm a jeho hereckém mistrovství, i když komediální talent například paní Rosůlkové se tu nezapře.

Scénář je mixem dramatu a komedie, takže nečekejte nic třeskutě vtipného, ale ani tragicky vážného. Prostě takové milé ohlédnutí za tím, jak to tu před padesáti leti vypadalo.

JUDr. Hořic je specialistou na soudní spory spojené s motorismem. Ke své práci přistupuje velmi zodpovědně, ale zároveň poněkud neortodoxně. Za dobro svých klientů se – s nonšalancí sobě vlastní – bije do poslední kapky krve. Neváhá vyhledávat důkazy přímo v terénu a v zájmu pravdy je ochoten podstoupit i značná rizika. S tímto přístupem se ujímá všech nových případů: Zastupuje neprůbojného účastníka autonehody Dymeše, kterého protistrana vydírá pomocí falšované pracovní neschopnosti. Ex offo je mu přidělen případ mladíka Jardy, který zavinil smrt cyklisty, ovšem kvůli vadným brzdám auta, o kterých mu šéf autopůjčovny zakázal mluvit.

Sousedka Cíglerová, známá jeho maminky, po něm zase žádá pomoc při vymáhání odškodného za smrt manžela, kterému dal prý zaměstnavatel vadný vůz. A nakonec je tu jeho kamarád Řezáč, který zasedl za volant v podroušeném stavu a neobešlo se to bez následků. Žádný z těchto případů není tak jednoznačný, jak na první pohled vypadá, a je jen na advokátovi, aby pomohl nastolit spravedlnost. Ta ale, jak sami všichni víme, bývá někdy slepá...

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný