13. dubna 2017 10:00
Gabriela Gabrielová

Jak nalákat do vidlákova doktora z města? Chce to plán!

Kanadská komedie Jak ulovit dr. Lewise je vtipná, lidská, plná výborných herců, dobré hudby a gagů, kterým se budete smát. Mrkněte na krásnou přírodu ostrova Newfoundland. A vychutnejte si příběh rybářské vesnice a všech jejích obyvatel. Budete se cítit fajn ještě dlouho po tom, až to dokoukáte!

Na Newfoundlandu se odjakživa všichni živili rybolovem. A stejně tak i obyvatelé malebného přístavu Tickle Head. Jenže ryb v celé oblasti již zdaleka není tolik a městečko pomalu chátrá. Spousta lidí odešla za prací do měst na pevninu. Ti, co zůstali, jsou většinou nezaměstnaní, a tak si jdou každý měsíc stoupnout do dlouhé fronty na sociální podporu. Jenže, jak říká starosta vesnice Murray French (Brendan Gleeson): „Spolu s penězi si každý měsíc chodí člověk chodí vyzvednout pořádný kus ostudy. Prachy vydrží tak dva týdny, ale ostuda celej měsíc. A to nás zabíjí.“ Stejně jako starosta, i ostatní chlapi v Tickle Head by chtěli pracovat. A naděje tu je.

Podle plánů by mohla v přístavu vzniknout továrna, která by nabídla práci většině místních nezaměstnaných. Jenže podmínkou kontraktu je, že v Tickle Head musejí mít na stálo ubytovaného doktora. Pakliže tu nebude doktor, nevyroste ani továrna. A tak se místní snaží „ulovit“ mladého doktora z města, který přijíždí na ostrov na jeden měsíc. Musí zapojit veškerou taktiku, aby dr. Paula Lewise (Taylor Kitsch) přesvědčili, že Tickle Head je to nejlepší místo na světě. Povede se? A bude největším trumfem krásná místní prodavačka Kathleen (Liane Balaban)?

Kanadský „malý milý“ komediální film Jak ulovit dr. Lewise uvidíte ve středu ve 20.15 na Prima MAX!

Co vás osloví:

 1. Natočeno bez patosu a bez hollywoodského pozlátka
 2. Pro české diváky je prostě Newfoundland krásný
 3. Všichni herci skvěle hrají a dělají dobrý humor!
 4. Co vás (možná) zklame:
 5. Popravdě? Ta story je trochu předvídatelná, ale nebojte, ono vás bude bavit i to sledování, jak se film bude lehce a s legrací posouvat k závěru.

Chcete vědět víc?

 • Nejznámější tváří filmu je irský herec Brendan Gleeson, který hraje starostu přístavu Tickle Head Murraye Frenche.
 • Brendana Gleesona znáte stoprocentně z role svérázného kouzelníka Alastora „Mad – Eye“ Moodyho ze série filmů o Harry Potterovi. Ale Gleeson je doslova mistr malých rolí. Na svém kontě má desítky dobrých filmů, v nichž hraje druhé, třetí nebo klidně desáté housle. Pokaždé však bravurně a nezapomenutelně (Statečné srdce – 1995, Mission: Impossible II – 2000, Návrat do Cold Mountain – 2003, Trója – 2004, Vesnice – 2004)
 • Mladého doktora Lewise si zahrál nepříliš známý Kanaďan Taylor Kitsch. Proslavil se rolí fotbalové hvězdy ve filmu Friday Night Lights (2006)
 • Ačkoli je film Jak ulovit dr. Lewise (orig. název zní The Ground Seduction) natočen v Kanadě a kanadským režisérem Donem McKellarem, jen jediný z hlavních herců Gordon Pinset se narodil na Newfoundlandu.
 • Původně měl film skončit pro mladého doktora Lewise tragicky, ale nakonec se rozhodlo, že to bude typ filmu „feel good“ (cítit se dobře). Komediální rovina tomuto příběhu rozhodně sedne víc než drama!
 • Hlavní roli starosty Murraye Frenche měl původně hrát Robin Williams. Herec se však z časových důvodů s produkcí nedohodl a role putovala ke Gleesonovi. A určitě to byla správná volba!
 • Newfoundland je ostrov ležící v Atlantickém oceánu, ale protože je to území Kanady, můžeme o něm mluvit jako o nejvýchodnějším bodě Severoamerického kontinentu. Na ostrově se mluví francouzsky, anglicky a irsky. Bohužel zejména newfoundlandská irština vymírá.
 • Na ostrově kdysi prokazatelně žili Vikingové, existuje tu i vikingský skanzen. Nejtepleji je tu v červenci, kdy však teploty dosahují maximálně 23 stupňů Celsia.
 • O ostrov se v historii přetahovala Francie s Anglií. Vzhledem k tomu, že je Newfoundland součástí Kanady, je jasné, čí vliv postupně politicky převážil.

(tek)

Gabriela Gabrielová

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný