26. července 2019 10:00
redakce Prima Living

Jak najít lásku? Podle zvířecích způsobů ve filmu Ošetřovatel

Pohodová americká komedie Ošetřovatel potěší každého, kdo má rád zvířata a milostné trojúhelníky. A hlavně spoustu dobrých gagů a situační humor. Navíc, proč nepřijmout za svoji myšlenku, že lidé jsou součástí přírody, tak proč by se nemohli při hledání partnera nechat inspirovat právě zvířaty? Můžete vidět v pondělí ve 20.00 na Prima MAX!

Griffin Keyes (Kevin James) pracuje jako ošetřovatel zvířat v zoo. Zvířata ho milují a on miluje svoji práci. Jenže je zároveň zamilovaný do dívky svých snů a na romantické dovolené ji požádá o ruku. Její odpověď mu však vyrazí dech.

Zbožňované Stephanii (Leslie Bibb) vadí, že Griffin pracuje v ZOO. Svého partnera by raději viděla v obleku a v úplně jiné práci. Griffin tak stojí před těžkým rozhodnutím. Opustit práci, kterou dělá ze srdce rád, aby získal milovanou ženu?

Zvířata v ZOO se o jeho záměru odejít dozvědí a rozhodnou se, že svému nejlepšímu ošetřovateli pomůžou Stephanii získat. Aby však mohli Griffinovi radit, musejí porušit zvířecí kód, který zní: nikdy nemluvte s člověkem. A tak mluvící zvířata začnou svému ošetřovateli radit, jak zaujmout, přesvědčit a získat partnerku pro život. Griffin se učí námluvám podle lvů, goril, medvědů či pštrosů. Z toho všeho se klube celá řada slušných scének a vtipů.

Aby to však nebylo tak jednoduché, Griffinovi se rozhodne pomáhat i sympatická a okouzlující kolegyně Kate. Tušíte už, jak to dopadne? Získá Griffin Stephanii zpět, nebo se dá raději dohromady s Kate, které zvířata rozhodně nevadí?

Skvělou komedii Ošetřovatel si nenechte ujít v pondělí ve 20.00 na Prima MAX!

Kdopak to mluví ve filmu Ošetřovatel?

  1. Film se natáčel se živými zvířaty, štáb tedy musel počítat se vším. Během natáčení zemřel žirafí samec Tweet, který hrál filmovou žirafu Moliie. Tweet byl ale opravdový borec, protože natočil všechny své scény předtím, než zemřel.
  2. Když se Kevin James, představitel hlavní role zvířecího ošetřovatele Griffina, dozvěděl jména svých kolegyň hereček, se kterými by film Ošetřovatel točil, začal po své roli úplně šílet. Tvrdí, že jak překrásnou brunetu Rosario Dawson, tak i modelkózně uhrančivou blondýnku Leslie Bibb naprosto zbožňuje.
  3. V českém dabingu si bohužel neužijeme opravdovou třešničku na dortu. A tou je fakt, že zvířata namluvila partička opravdu slavných herců. Lva nemluví nikdo jiný než Sylvester Stallone, lvici zase Cher, goriláka Bernieho mluví nezapomenutelně Nick Nolte, opičáku Donaldovi propůjčil hlas Adam Sandler, slona Barryho si střihnul producent a režisér Judd Aptow, medvěda Jeroma herec Jon Favreau a žirafu Mollie Maya Rudolf.
  4. Natáčení bylo poměrně drahé – 80 milionů dolarů. Není divu, tolik živých zvířat. Ale vyplatilo se. Film se líbil a po celém světě vydělal téměř 170 milionů.
  5. Komu by film Ošetřovatel (The Zookeeper, 2011) připadal povědomý, máte pravdu. Zvířata mluvila s lidmi například také ve filmu Doktor Doolittle (1998) s Eddiem Murphym v hlavní roli. No ale co, proč nepoužít dobré schéma znovu, že…

Režie: Frank Coraci Scénář: Rock Reuben, Kevin James, Jay Scherick, David Ronn, Kamera: Michael Barrett Hudba: Rupert Gregson-Williams Hrají: Kevin James, Adam Sandler, Sylvester Stallone, Jon Favreau, Rosario Dawson, Ken Jeong, Leslie Bibb, Donnie Wahlberg, Faizon Love, Judd Apatow, Cher, Thomas Gottschalk, Joe Rogan Rok uvedení: 2011

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný