4. července 2021 06:00
redakce Prima Living

Iva Janžurová coby příležitostná striptérka Šmejkalová se vdává v komedii Zralé víno

Co se stane, když spojíte dva velké komediální talenty – Jiřího Sováka a Ivu Janžurovou? A nakonec přihodíte herce typu Menšík, Filipovský, Somr nebo Kopecký? Prostě se můžete těšit na fakt dobrou komedii Zralé víno ve čtvrtek 22. července ve 20.00 na Prima MAX.

Ve druhém pokračování vinařské trilogie se opět setkáváme s férovým Michalem Janákem (Vladimír Menšík). Ten ve funkci místopředsedy JZD řeší spoustu problémů, které ho však vzdalují milovanému vínu a práci na vinohradě. Zlobí ho žlučník, do toho má na krku dostavbu sušičky na kukuřici a navíc předseda družstva Urban (František Němec) chce zavést nesmyslnou přidruženou výrobu nábytku.

A aby toho všeho nebylo málo, objeví se v Pálavicích jistý pan Weber (Miloš Kopecký), podvodník, který ke zlodějnám používá svoji funkci. Nebýt Janáka, na Weberovy kšefty by se nepřišlo a on by pláchl s penězi družstva i obyvatel Pálavic.

Hlavní dějové lince ve Zralém vínu, které režisér Václav Vorlíček natočil v roce 1981, velmi zdatně sekunduje příběh seznámení a příprava svatby družstevnice a také příležitostné striptérky Růženy Šmejkalové (Iva Janžurová). Jejího partnera a budoucího manžela si zahrál vynikající Jiří Sovák, který svým plukovníkem v záloze Čestmírem Semerádem aspiruje na nejvtipnější postavu ve filmu.

Co možná o filmu Zralé víno nevíte:

1. Vesnice Pálavice je smyšlená obec na jižní Moravě. Ve skutečnosti vesnice tohoto jména neexistuje. Jako filmová kulisa posloužilo k natáčení několik jihomoravských vísek a měst, hlavně Velké Bílovice, Morávky, Vrbice, ale také fotogenický Mikulov.

2. Iva Janžurová si přivezla na natáčení obě svoje dcery – Theodoru a Sabinu Remundovy, které si zahrály v dětském komparzu.

3. Zralé víno je skutečně herecký film, objeví se v něm 62 herců, i v malých roličkách se skvěla poměrně věhlasná jména. Jako by si všichni chtěli udělat čárku, že se objevili i v „politicky angažovaném“ snímku, aby měli později tzv. splněno.

4. Komediální trilogie, kterou lze označit za agitku a jejíž ústřední postavou je „správný“ komunista Janák, skutečně vznikla na přímý příkaz tehdejšího ředitele Barrandova Miloslava Fábery.

Menšík – Sovča – Kopejda

  • V okamžiku, kdy padlo rozhodnutí, že roli Čestmíra Semedára bude hrát Jiří Sovák, si všichni ve štábu začali mnout ruce. Očekávalo se, že Menšík se Sovákem a Kopeckým potáhnou skvělou zábavu před kamerou, na place i po natáčení.
  • Nakonec se ale všechno odehrálo úplně jinak. Syn Jiřího Sováka, herec Jiří Schmitzer zrovna nastoupil do vězení za to, že v opilosti nešťastně srazil autem chodce. A Jiří Sovák celou situaci velmi těžce nesl.
  • Vladimíru Menšíkovi se začalo zhoršovat zdraví a některé scény odehrál pod silnými léky, které často způsobovaly jeho výbuchy vzteku.
  • Také Miloš Kopecký měl během natáčení problémy, které mu způsobovaly jeho celoživotní deprese.

Legendární scény v komedii Zralé víno si připomeňte ve čtvrtek 22. července ve 20.00 na Prima MAX!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný