8. srpna 2018 06:37
redakce Prima Living

Inteligentní, vtipný a maximálně sobecký Clooney v Lítám v tom

Režisér Jason Reitman má slabost pro antihrdiny. Po lobistovi hájícím zájmy tabákových firem (Děkujeme, že kouříte) a těhotné teenagerce (Juno) stvořil tak neodolatelného sobce, že vám nemůže nepřirůst k srdci. Uvidíte ve filmu s názvem Lítám v tom.

Ryan (George Clooney) prakticky žije v letadle. Je zaměstnancem společnosti, která se zabývá podnikovou optimalizací (v překladu to znamená, že jde o profesionální vyhazovače z práce), a jako takový nepřetržitě létá po Spojených státech a snižuje stavy ve firmách, jejichž šéfové nemají dost odvahy na to, aby to udělali sami.

Osamnělý život Ryanovi naprosto vyhovuje. Jeho vlastní byt je méně útulný než kterýkoli hotelový pokoj, rodina s ním už dávno přestala počítat a všechno, co má, se vejde do jediného kufru, který ovšem musí splňovat kritéria pro příruční zavazadlo.

Na letištích se navíc dají potkat dost zajímaví lidé, jako například příležitostná spolucestující podobného ražení (Vera Farmiga), ochotná mít vztah, pouze když to letové řády dovolí. Žádný strom ale neroste do nebe. Ryanovo ohrožení má podobu mladé ambiciózní kolegyně, která v rámci úspor vymyslela propouštění lidí online. To by znamenalo, že se Ryan snese z nebe zpátky na zem a o svůj výsadní životní styl přijde. Tváří v tvář této reálné hrozbě začne trochu přemýšlet nad tím, jestli by se smysl života nedal nakonec najít i na zemi.

Možná vás bude zajímat o filmu Lítám v tom, že...

... spousta lidí, kteří ve filmu hrají právě propuštěné, nejsou herci, ale skuteční lidé, kteří byli nedávno vyhozeni z práce. Filmaři uveřejnili inzerát, ve kterém se prezentovali jako dokumentaristé natáčející snímek o dopadu ekonomické krize a vlny propouštění na společnost. Zájemci, kteří se na natáčení dostavili, byli instruováni, aby se ke kameře chovali stejně jako k osobě, která je vyhodila. Aby do ní znovu zopakovali, co tehdy řekli, nebo to využili jako příležitost a nahlas vyslovili to, co si bývali přáli říct. To, kdo je herec a kdo skutečně propuštěný člověk, poznáte snadno. Skutečně propuštění lidé ve filmu nemluví s Clooneym ani s jeho hereckou partnerkou Annou Kendrick. Jejich záběry byly natočeny zvlášť, neboť se režisér Jason Reitman obával, že by takové setkání s realitou mohlo obě herecké star poněkud zaskočit.

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný