19. září 2020 06:00
redakce Prima Living

Hvězdný prach: Svižná fantasy se měla natáčet pouze v jedné magické zemi

Jestli čekáte další obyčejnou kýčovitou pohádku určenou výhradně divákům pod 15 let, která se omezuje jen na nejnutnější vítězství dobra nad zlem, budete překvapeni. A to hodně. Těšte se podívanou s duší, která si na filmových serverech zaslouženě drží vysoké hodnocení!

V neděli od 20.00 na Prima MAX si potvrdíme, že i když hvězdné obsazení není vždy zárukou kvalitní podívané, tady svorně kráčí ruku v ruce. Příjemná dikce vyprávění, kterou udává suchý britský humor, příběh, který z vás nedělá blbce, a půvabné ztvárnění pohádkových postav, na kterém si autor knižní předlohy dal skutečně záležet a filmaři ho nepokazili, to vše dělá z tohoto příběhu vynikající pohádku (mnozí tvrdí, že pro dospělé), která funguje stejně dobře na stránkách románu jako na obrazovkách.

Originální svět autora knižní předlohy Neila Gaimana si dokáže chytře dělat legraci z klasických pohádkových klišé (zlí piráti, dobří princové) a díky režisérově citu drží i na obrazovce pohromadě a neztrácí se v přeplácanosti. Dočkáte se mimořádně vtipných momentů, které střídá napětí i velkolepé triky, takže se těšte! Fantastický svět Hvězdného prachu vás stoprocentně nadchne!

Prosťáček Tristan Thorne (Charlie Cox) pochází z malé anglické vísky pojmenované trefně Zeď. Vesnici totiž obklopuje velký kamenný val, který ji chrání od paralelního pohádkového světa. Nesmělý Tristan žije zcela obyčejný život a netuší nic o svém vzácném původu: před osmnácti lety se jeho otec, mladý Dunstan, tajně dostal na druhou stranu zdi, kde prožil neuvěřitelné setkání s půvabnou zotročenou princeznou.

Sice se mu ji nepodařilo osvobodit a vrátil se domů sám, ale za devět měsíců mu strážce zdi přinesl nečekaný dárek – košík s malým synkem Tristanem. A dnes je Tristan až po uši zamilovaný do místí krásky Victorie, pro kterou hodlá snést modré z nebe, jen aby ho poctila svou náklonností. To modré z nebe brzy dostane reálnou podobu. Tristan Victorii slíbí, že jí jako zásnubní dar přinese hvězdu, kterou právě viděli padat na území zakázané země. To ale ještě neví, že hvězda se po dopadu proměnila v krásnou Yvaine (Claire Danes) a že po jejích stopách vyrazila čarodějka Lamia (Michelle Pfeiffer), aby jí vyřízla srdce.

Možná jste o filmu Hvězdný prach netušili, že...

  • Prvotní záměr režiséra Matthewa Vaughna bylo natočit celý snímek pouze na Islandu. Nakonec se však natáčelo kromě Islandu i ve Walesu, v Anglii a Skotsku.
  • Stejnojmenná kniha britského spisovatele Neila Gaimana vyšla v roce 1999 a zaznamenala okamžitý úspěch.

Režie: Matthew Vaughn Předloha: Neil Gaiman (kniha) Scénář: Jane Goldman, Matthew Vaughn Kamera: Ben Davis Hudba: Ilan Eshkeri Hrají: Charlie Cox, Claire Danes, Robert De Niro, Michelle Pfeiffer, Ricky Gervais, Kate Magowan, Nathaniel Parker, Sienna Miller, Ben Barnes, Peter O'Toole, Ian McKellen, Rupert Everett

Fantasy Hvězdný prach uvidíte v neděli od 20:00 na Prima MAX.

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný