23. srpna 2017 14:13
Gabriela Gabrielová

Hru o život rozehraje Gambler

Gambler: Nejvyšší sázka - upoutávka

Nejnáročnější životní role Marka Wahlberga, kvůli které musel zhubnout 28 kilo a váhově se „propadnout“ až na 61 kilogramů! Roli rozpolceného univerzitního profesora vtaženého do víru rulety zvládl ale na jedničku. Dívejte se v neděli od 20.00 na Primě MAX.

Profesor na vysoké škole Jim Bennett (Mark Wahlberg) vede dvojí život. Přes den je spořádaným učitelem literatury, ale v noci se dostává ke slovu jeho temná hazardérská stránka. Nebojí se vsadit všechno na jedinou hru a už několikrát se mu to nevyplatilo. Dluží, kam se podívá, ale ze začarovaného kruhu nevede jiná cesta, než hrát opět vabank. Jim rozehrává super nebezpečnou hru, když si půjčuje od gangstera, kterému ručí vlastním životem. A vše sází na opět černou...

Jestli jste citlivá duše, kterou vytáčí sledovat neodvratnou sebedestrukci člověka zatvrzele odmítajícího všechny pomocné ruce, pak vás Marky Mark bude většinu filmu možná trochu štvát. A možná si pak na konci budete přát, aby mu místo černé padla červená a on dostal pořádně za uši. Nechat ho ale po 111 minutách rozsekat mafiánem, by, uznejte sami, nebylo úplně fér.

Gambler je portrét člověka, který na jedné straně téměř bez rozmyšlení rozhazuje obrovské sumy peněz (sumy tak velké, že by většině stačily na pohodlný život bez dalších starostí o práci), a na straně druhé se snaží výkladem Shakespeara připravit své studenty na život. Mark Wahlberg ho vystihl překvapivě přesně. Postupný přerod univerzitního profesora v otroka rulety, jemuž je jedno, jak skončí a nezáleží mu na práci ani na dobré pověsti, by od bývalé hvězdy tvrďáků čekal málokdo. Popral se s ní ale skvěle.

Věděli jste, že...

  • Mark Wahlberg se po natáčení nechal slyšet, že Jim Bennett byla nejnáročnější role jeho života, ale už nikdy by kvůli práci nechtěl tak dramaticky hubnout. Herec musel shodit 28 kilo a ručička jeho váhy se tak propadla až na neskutečných 61 kilogramů. Přestal pít víno, jíst pečivo či těstoviny a byl podroben náročnému tréninkovému programu.
  • V přípravě na roli také proseděl hodiny a hodiny v lavicích různých kalifornských škol a analyzoval chování a zvyky mnoha různých profesorů literatury.

Režie: Rupert Wyatt Scénář: William Monahan Kamera: Greig Fraser Hudba: Theo Green Hrají: Mark Wahlberg, Jessica Lange, Brie Larson, John Goodman, Michael Kenneth Williams, Sonya Walger, Emory Cohen, Richard Schiff, Leland Orser, George Kennedy, Anne McDaniels

Gabriela Gabrielová

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný