10. července 2017 12:01
Gabriela Gabrielová

Hrdina video her Hitman ve středu na Prima MAX

Hitman - upoutávka

Pravděpodobně nejchladnější agent mezi všemi, kteří kdy poznali filmový svět. Nenechte si ujít vražedné číslo 47 ve středu na Prima MAX!

„Přichází nepozván, odchází nepoznán.“ Z filmu na motivy série počítačových her stejného jména mohl vzniknout jedině thriler s pořádnou atmosférou a s hlavním hrdinou, jenž by svým zabijáckým pohledem uzemnil Jasona Bournes, Leona by bral jenom jako další položku na dlouhém seznamu a James Bond by se při pohledu na jeho profesionální metody pořádně zastyděl.

Z původní noční můry všech fanoušků hry se nakonec vyklubal docela obstojný biják francouzsko-americko-bristké produkce. Agent, kterému se tu neřekne jinak než jeho číselným označením 47, byl jako malý sirotek unesen tajnou Organizací a odmalička cvičen k tomu stát se nájemným zabijákem.

Je přesný, důsledný, spolehlivý, nedá se vystopovat a nemá emoce. Jednoho dne dostane za úkol veřejně popravit ruského politika, což bez problémů splní. Jenže pak se něco zvrtne. Agent 47 se ocitá v pasti, kde po něm jde jak Interpol, ruská armáda a mafie, tak i Organizace - jeho zaměstnavatel. A on bude muset využít všechny své schopnosti, aby z toho vyvázl ze zdravou kůží.

Na Hitmana se dívejte ve středu ve 22.15 na Prima MAX!

Věděli jste se, že...

  • Co se celosvětových tržeb týče, skončil tento snímek jednoznačně v plusu. Při rozpočtu pouhých 24 milionů dolarů dokázal svým tvůrcům zajistit obrat ve výši 99 milionů.
  • Nápadu překlopit populární video hru na plátno se nakonec ujalo filmové studio 20th Century Fox. V souvislosti s premiérou se vyrojily spekulace, že pouhých několik týdnů před uvedením filmu zamítlo studio verzi, kterou jim předložil režisér Xavier Gens a najalo někoho jiného, aby se ujal přetočení množství scén. Důvod? Extrémní stupeň násilí. Nikdo z 20th Century Fox tyto zprávy nikdy nepotvrdil a podle oficiálního stanoviska byl režisér Gens vedoucím projektu až do konce. Objevily se ovšem zprávy, které uváděly, že v době opravného natáčení nebyl režisér ani v zemi.
  • Scéna, ve které hlavní ženská hrdinka Nika (Olga Kurylenko) mluví o svém mazlíčkovi - veverce, se kterou si jako malá hrála, vychází ze skutečnosti a byla čistou improvizací herečky.
  • Agenta 47 měl původně hrát Vin Diesel, který je zároveň výkonným producentem snímku. Nakonec si ale svoji hereckou účast rozmyslel. Studio tehdy stálo o Jasona Stadhama, ale ten kvůli práci na jiných snímcích odmítl.
  • Olga Kurylenko pro svou roli milenky ruského politika s krátkými vlasy odmítla paruku a raději se nechala ostříhat. Prý proto, aby se lépe do postavy vžila.
  • Jedna z hlavních postav, agent Interpolu Mike Whitter, je ve filmu často vidět, jak vytahuje cigarety. Všimněte si ale, že si je nikdy nezapálí.

Režie: Xavier Gens

Scénář: Skip Woods

Kamera: Laurent Barès

Hudba: Geoff Zanelli

Hrají: Timothy Olyphant, Robert Knepper, Dougray Scott, Olga Kurylenko, Ulrich Thomsen, Henry Ian Cusick, Patrick Ligardes, Eriq Ebouaney, James Faulkner, Peter Hudson

Gabriela Gabrielová

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný