10. července 2017 12:01
gbshow

Hrdina video her Hitman ve středu na Prima MAX

Pravděpodobně nejchladnější agent mezi všemi, kteří kdy poznali filmový svět. Nenechte si ujít vražedné číslo 47 ve středu na Prima MAX!

„Přichází nepozván, odchází nepoznán.“ Z filmu na motivy série počítačových her stejného jména mohl vzniknout jedině thriler s pořádnou atmosférou a s hlavním hrdinou, jenž by svým zabijáckým pohledem uzemnil Jasona Bournes, Leona by bral jenom jako další položku na dlouhém seznamu a James Bond by se při pohledu na jeho profesionální metody pořádně zastyděl.

Z původní noční můry všech fanoušků hry se nakonec vyklubal docela obstojný biják francouzsko-americko-bristké produkce. Agent, kterému se tu neřekne jinak než jeho číselným označením 47, byl jako malý sirotek unesen tajnou Organizací a odmalička cvičen k tomu stát se nájemným zabijákem.

Je přesný, důsledný, spolehlivý, nedá se vystopovat a nemá emoce. Jednoho dne dostane za úkol veřejně popravit ruského politika, což bez problémů splní. Jenže pak se něco zvrtne. Agent 47 se ocitá v pasti, kde po něm jde jak Interpol, ruská armáda a mafie, tak i Organizace - jeho zaměstnavatel. A on bude muset využít všechny své schopnosti, aby z toho vyvázl ze zdravou kůží.

Na Hitmana se dívejte ve středu ve 22.15 na Prima MAX!

Věděli jste se, že...

  • Co se celosvětových tržeb týče, skončil tento snímek jednoznačně v plusu. Při rozpočtu pouhých 24 milionů dolarů dokázal svým tvůrcům zajistit obrat ve výši 99 milionů.
  • Nápadu překlopit populární video hru na plátno se nakonec ujalo filmové studio 20th Century Fox. V souvislosti s premiérou se vyrojily spekulace, že pouhých několik týdnů před uvedením filmu zamítlo studio verzi, kterou jim předložil režisér Xavier Gens a najalo někoho jiného, aby se ujal přetočení množství scén. Důvod? Extrémní stupeň násilí. Nikdo z 20th Century Fox tyto zprávy nikdy nepotvrdil a podle oficiálního stanoviska byl režisér Gens vedoucím projektu až do konce. Objevily se ovšem zprávy, které uváděly, že v době opravného natáčení nebyl režisér ani v zemi.
  • Scéna, ve které hlavní ženská hrdinka Nika (Olga Kurylenko) mluví o svém mazlíčkovi - veverce, se kterou si jako malá hrála, vychází ze skutečnosti a byla čistou improvizací herečky.
  • Agenta 47 měl původně hrát Vin Diesel, který je zároveň výkonným producentem snímku. Nakonec si ale svoji hereckou účast rozmyslel. Studio tehdy stálo o Jasona Stadhama, ale ten kvůli práci na jiných snímcích odmítl.
  • Olga Kurylenko pro svou roli milenky ruského politika s krátkými vlasy odmítla paruku a raději se nechala ostříhat. Prý proto, aby se lépe do postavy vžila.
  • Jedna z hlavních postav, agent Interpolu Mike Whitter, je ve filmu často vidět, jak vytahuje cigarety. Všimněte si ale, že si je nikdy nezapálí.

Režie: Xavier Gens

Scénář: Skip Woods

Kamera: Laurent Barès

Hudba: Geoff Zanelli

Hrají: Timothy Olyphant, Robert Knepper, Dougray Scott, Olga Kurylenko, Ulrich Thomsen, Henry Ian Cusick, Patrick Ligardes, Eriq Ebouaney, James Faulkner, Peter Hudson

gbshow

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný