13. července 2018 09:00
redakce Prima Living

Hra osudu: Mladá špionka pohřbila svou lásku na dně moře

Láska nemívá ve válce na růžích ustláno. Přesto i ve vypjatých historických okamžicích vznikají často ty nejhlubší city. Mladičká Ellen provádí špionáž pro britskou tajnou službu. Má získávat informace. Jedna informace jí však bude na zbytek života rozdírat srdce. Dívejte se ve středu 25. 7. ve 20.15 na Prima MAX.

Příběh německého historického filmu Hra osudu (Am Ende die Hoffnung, 2011) je zabalený do podobného obalu jako slavný Titanik. V rámcovém příběhu vidíme starou německou dámu Ellen Ludwigovou, která se v taxíku řízeném její ztřeštěnou vnučkou Kati (Marie Zielcke) vydává vzdát poslední hold své někdejší velké lásce. V jednom norském fjordu se totiž našla německá ponorka U-864.

Děj nás přenáší do roku 1944, kdy se mladá Ellen (Yvonne Catterfeld) stává součástí protihitlerovské buňky odporu. Při protirežimním vylepování plakátů ji spolu s kamarádkou zatkne policie. Ellen zachrání charismatický lékař Robert Elbing (Stephen Luca), který pracuje zároveň jako britský špion. Mezi ním a Ellen vznikne vztah.

A Robert dokonce Ellen naverbuje, aby získávala informace pro Angličany. Její úkol bude zjišťovat vše o německé ponorce U-864 a námořním důstojníkovi Hansi Mertensovi (Maximilian von Pufendorf).

Půvabná Němka Ellen provádí špionáž tak svědomitě, až se ona i její sledovaný důstojník Hans do sebe bláznivě zamilují. Robert zuří a žárlí. Ellen reportuje o plánované cestě Hansovy ponorky do Japonska, a přitom sní o tom, že se s Hansem po jeho návratu vezmou. Jenže pro Brity je ponorka U-864 příliš nebezpečná, než aby ji pouze zajali. Mají s ní jiné plány. A Ellen se dozvídá to, co žádný zamilovaný za nic na světě nechce slyšet.

Německý televizní film z 2. světové války si nenechte ujít ve středu 25. 7. ve 20.00 na Prima MAX.

Těšte se na:

  • naprosto neokoukané, ale krásné a sexy herce
  • originální příběh
  • milostný trojúhelník

Chcete vědět víc? :

  • Režisér Hry osudu Thorsten Näter napsal scénář k filmu podle předlohy spisovatelky Annette Hess.
  • Točilo se Berlíně, Mnichově, Dolním Sasku a Norsku s rozpočtem 600 tisíc euro.
  • Podle filmového serveru IMDb film nejlépe hodnotí mladí muži do 18 let (10,0 bodů). Celkově se ale drama o lásce ve válce více líbilo ženám (6,0) v porovnání s muži (5, 5)
  • Příběh filmu Hra osudu, má své skutečné pozadí. 9. února 1945 byla německá ponorka U-864 potopena britskou ponorkou HMS Venturer. Kapitán U-864 Ralf Reimer měl na palubě 60 tun rtuti a plány pro výrobu zbraní. Zásilka měla být doručena upadající japonské armádě. Všichni ze 73 mužů, kteří na palubě U-864 pluli, zahynuli...
  • Jestli máte rádi „ponorkové“ filmy, určitě musíte vidět: Hon na ponorku (1990), Ponorka (1981) nebo Poslední ponorka (1993).

Režie: Thorsten Näter Kamera: Joachim Hasse Hudba: Ingo Frenzel Hrají: Yvonne Catterfeld, Maximilian von Pufendorf, Stephan Luca, Dirk Borchardt, Marie Zielcke, Jytte-Merle Böhrnsen, Marc Bischoff, Karl Kranzkowski

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný