10. července 2017 10:40
Gabriela Gabrielová

Horalové. Chlapi, jak mají být

Skvělý western o divokém dobrodružství lovců kožešin v nádherných Skalistých horách udělá radost každému, kdo má pro tento žánr slabost. P.S. Pokud si z něj odnesete poznání, že byste v této bohem zapomenuté divočině nepřežili ani dvě hodiny, nebude sami.

Jestli máte náladu na dobrodružný snímek, který se bude odehrávat v nádherné přírodě, nebude mu chybět napětí, akce, romantika a tvrdí muži žijící zálesáckým způsobem života, pak jsou Horalové pro vás jak stvoření.

Charlton Heston (Taylor z Planety Opic, Beh Hur a další) opět předvádí svůj neodolatelný šarm, Skalisté hory vás naprosto pohltí a slušná dávka humoru, zvlášť mezi skvěle fungující ústřední dvojicí, vám vykouzlí úsměv na rtech. No řekněte... „Vy jste se nikdy neztratili?“ „Občas jsem tápal měsíc dva, ale nikdy jsem se neztratil.“

Bill Tyler (Charlton Heston) je odhodlaný horal a lovec bobrů, který se svým parťákem Frappem (Brian Keith) nadmíru rád popíjí kořalku, svádí sličné squaw a bojuje s jejich mužskými protějšky. Jenže právě v roce 1838, kdy se jejich příběh odehrává, začíná poptávka po bobřích kožešinách na řece Popo Agie klesat a zdá se, že život, který si Tyler s Frappem vybrali, se pomalu chýlí ke konci. Oba muži se ale nehodlají vzdát tak lehce a společně pátrají po slavném údolí, kde je prý tolik bobrů, že vám sami skáčou do pasti...

Dívejte se v úterý ve 22.35 na Prima MAX!

Možná jste nevěděli, že...

  • „Éra horalů“ je v americké historii zavedený termín, který označuje období zhruba první poloviny 19. století. Vznikající obchod s hedvábím a pokles poptávky po bobřích kožešinách v letech 1830 až 1840, ale předznamenal pomalý konec horalů. Mnoho z nich se následně nechalo naverbovat do armády či nastoupilo k železnici.
  • Jedna ze scén snímku se opírá o skutečnou, historicky doloženou událost – o slavný běh o život Johna Coltera. Colter je považován za prvního pravého horala, praotce všech svých následovníků. Jednoho dne byl John zajat indiány, svléknut donaha a přinucen běžet o život. Přežil a unikl díky tomu, že jednoho z rudochů zabil a skryl se v bobří hrázi ve vodě.

Gabriela Gabrielová

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný