5. června 2017 15:02
redakce Prima Living

Harry Price se představí jako Krotitel duchů

Harry Price: Krotitel duchů - upoutávka

Velmi slušná detektivka inspirovaná životem skutečného Harryho Price – anglického spisovatele, který žil na přelomu 19. a 20. století a svůj život zasvětil zkoumání nadpřirozených jevů a „krocení duchů“.

Píše se rok 1920 a Harry Price, medium a odkrývač falešných jasnovidců, je požádán o pomoc významným poslancem britského parlamentu Edwardem Goodwinem. Goodwin má dobře našlápnutou kariéru: má se stát hvězdou připravované politické kampaně, ale bezchybný profil mu trochu kalí jeho žena Grace. Od té doby, co se Goodwinovi přestěhovali do nového domu, trápí Grace vidiny. Tvrdí, že je ovládána duchem. Při svém bloudění domem a zahradou slyší dětský pláč a zjevuje se jí malý chlapec.

S pomocí služky Goodwinových, Sarah, a místního novináře vypátrá Harry zajímavé informace týkající se historie domu. Ukáže se, že vila kdysi sloužila jako chudobinec, ve kterém byl za nevyjasněných okolností připraven o život malý chlapec – pravděpodobně Gracin duch. Jenže pátrání Harryho zavede ještě na jinou stopu. Stopu daleko pragmatičtější, ale o to hrozivější. Stopu, která vede do minulosti rodiny Goodwinů.

Tuhle britskou lahůdku si vychutnejte v úterý od 20.15 na Prima MAX.

Nevyjsněné...

  • Nejasné zůstává kromě událostí pronásledujících Grace i zakotvení příběhu samotného v čase. Odehrávat se má v roce 1920, kdy je Goodwin jako nadějný poslanec vydáván za člena liberální strany. Liberálové ovšem dominovali britskému parlamentu v letech 1906 až 1916, kdy v čele Británie stál liberální předseda vlády. Na konci dvacátých let byli Liberálové jako hlavní opoziční strana Konzervativců vystřídáni Labouristickou stranou a od roku 1918, od kdy se datuje jejich útlum, do roku 1950 nezískali ve volbách více než šest křesel.
  • Další zmatek do všeho vnášejí zmínky o Chamberlainovi, o kterém se tu mluví jako o vůdci země, což by příběh posouvalo až někam do 30. let dvacátého století. Suma sumárum, žádný historik asi o kontrolu scénáře požádán nebyl.

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný