22. května 2018 10:07
redakce Prima Living

Go, Tootsie, go!

Kdo by neznal miláčka amerických domácností, kouzelnou Tootsie alias Dorothy Michaelsovou alias Michaela Dorseyho alias Dustina Hoffmana? Klasika nad klasiky, která nemá šanci nudit. Ani po stopadesáté. Udělejte si radost v pondělí ve 20.00 na Prima MAX!

Škoda přeškoda, že z celkových 9 nominací na Oscara proměnila Tootsie ve zlatou sošku nakonec jen jednu. Na vysněnou metu dosáhla pouze Jessica Lange za svůj výkon ve vedlejší ženské roli. Ve všech dalších kategoriích (nejlepší film, režie, scénář, kamera, střih a píseň) snímek propadl, ale uznání, které se mu nedostalo od Akademiků, dostalo se mu ve vrchovaté míře od obecenstva.

Málo se ovšem ví, jaké porodní bolesti natáčení této svižné komedie provázely. Dokonale je vystihují památná slova režiséra Sidneyho Pollacka, která pronesl v reakci na svoji nominaci na Oscara. Nechal se tehdy slyšet, že „radši bych se ho (Oscara) vzdal, kdyby mi to vrátilo devět měsíců života, které jsem ztratil natáčením s Dustinem“.

Ano, ano, oba umělci si tehdy moc nesedli a natáčení poznamenaly jejich nekonečné hádky a spory. Byly tak intenzivní, že se ti dva u žádného dalšího projektu už nikdy nesešli. O šest let později, v roce 1988, sice zvažovali spolupráci na filmu Rain Man, ale Sydney Pollack z toho nakonec vycouval.

Mimochodem, ve filmu ho také uvidíte – střihl si roli Michaelova hereckého agenta. Ať tak či onak, skoro by se chtělo říct: stálo to, pánové, za to. Tootsie je chytrá, vtipná, krapet dojemná, jiskřivá a dobrosrdečná. A hlavně ani po více než třech desetiletích neztratila nic ze svého půvabu.

Micheal Dorsey (Dustin Hoffman) je schopný herec, respektovaný svými kolegy, ale díky své reputaci náladového herce nemůže sehnat práci. Jednoho dne dostane nápad. Když nemůže sehnat práci jako muž, proč to nezkusit jako žena? Začne se vydávat za Dorothy Michaelsovou a dokonce vyhraje konkurz na roli v televizním seriálu. Brzy na to se pořad stává populárním po celé Americe a začne se dít spousta věcí. Za prvé – Dorothy alias Michael se stává miláčkem amerických domácností, a za druhé – Michael se zamiluje do mladé herecké kolegyně Julie (Jessicy Lange) a neví si rady, jak z toho ven...

Uvidíte v pondělí ve 20.00 na Prima MAX.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný