2. května 2017 14:30
Gabriela Gabrielová

Geniální objev, co vyvolal jen zlobu, ve filmu Řetězová reakce

Student Eddie objeví, jak získat energii z vody. Mohla by pohánět auta, vytápět města a kompletně nahradit ropu. Jenže to se někomu nelíbí a chce mít vynález pod kontrolou. A to i za cenu likvidace všech, co s tím mají něco společného.

Akčňák Řetězová reakce si skvěle pohrává právě s otázkou, co by se stalo, kdyby někdo skutečně objevil tak levný zdroj energie, že by najednou bylo ohroženo bohatství ropných gigantů a států, které s ropou obchodují. Došlo by k přepólování společnosti? Zhroutily by se dosavadní hierarchie?

V napínavém thrilleru, kde se mísí věda s akcí, se v hlavních rolích představí hvězdné trio. V roli studenta Eddieho Kasaliviche uvidíte mladistvého Keanu Reevese, který vypadá v polodlouhých vlasech a studentském oblečení úplně jinak, než jak ho známe například ze slavné trilogie Matrix. Až do posledního okamžiku není úplně jasné, na čí straně jeho postava vlastně je.

Morgana Freemana, který stojí v pozadí tohoto významného vědeckého objevu, uvidíte jako vždy neskutečně charismatického dr. Paula Shannona. Součástí vědeckého týmu je i krásná Rachel Weisz (Lily Sinclair).

Tým studenta Eddieho představí svůj objev světu a hned druhý den se začnou dít hrozné věci. Lily nejde nastartovat auto, a tak ji Eddie doprovází taxíkem. Když se později vrátí do laboratoře, najde tam spoušť. Jeden kolega je mrtev, druhá kolegyně zmizela beze stopy a samotný reaktor na výrobu energie z vody je tak rozštelovaný, že Eddie musí okamžitě opustit budovu, aby unikl ohromnému výbuchu.

Eddie a Lily se ale stanou hlavními podezřelými. Jde po nich FBI i CIA a navíc jim usilují o život záhadní zabijáci, o kterých není jasné, kdo je řídí. Přesvědčí nakonec oba vědci úřady o své nevině? Nebo se z nich stanou další oběti jen proto, že přišli na geniální objev?

Na co se můžete těšit:

  • Skvělá akční honička na ledě. Herci prý mohli točit jen několik záběrů denně, protože se vše odehrávalo ve velké rychlosti a navíc mrzlo a silně foukalo.
  • Keanu Reeves jezdí ve filmu na rychlé motorce. Jde o Kawasaki KZ1000 z roku 1976 a Keanu si tento model speciálně vyžádal. Studio Fox koupilo hned pět těchto motorek pro různé scény. Všechny natřeli matnou černí, aby se v oplechování neodrážela světla reflektorů a natáčecí technika.
  • Dokonalé triky výbuchů. Obří exploze komplexu, kde je ukryta laboratoř, byla natáčena s miniaturami v nepoužívané budově bývalé železárny. Uvidíte hned na začátku filmu.

Americký akční thriller Řetězová reakce je plný hvězd, akce a napětí. Dívejte se v sobotu ve 21.55 na Prima MAX.

Gabriela Gabrielová

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný