1. května 2021 06:00
redakce Prima Living

Honba za Kopím osudu: Flynn Carsen s tváří seriálové hvězdy pátrá po biblické relikvii

Důkaz toho, že i s nízkým rozpočtem a průměrným scénářem se dá natočit nadprůměrná věc. Film, který se ani na vteřinu nebere vážně a jeho hlavní devízou jsou komediální schopnosti hlavního protagonisty a kupa skvělých hlášek, by určitě neměl utéct vaší pozornosti.

V úterý od 20:00 ovládne kanál Prima MAX třicátník Flynn Carsen, profesionální student. Na svém kontě má již dvaadvacet titulů a jednoho dne mu je zakázáno hlásit se na jakékoli další hodiny. Nevěda, co se sebou, přijímá místo knihovníka v Metropolitní knihovně v New Yorku. Netuší ovšem, že skutečnou náplní jeho práce nebude hlídat knihy, ale největší poklady historie, jež jsou uloženy v tajné části knihovny.

Do budovy se záhy po jeho nástupu vloupají členové obávaného Hadího Bratrstva a ukradnou jednu ze tří částí biblického Kopí osudu – magické relikvie, jež je klíčem k neomezené vládě nad světem. Kdysi dávno bylo Kopí rozlomeno na tři části a ty uloženy na tajných místech po celém světě – v New Yorku, Amazonii a v Himálaji. Carsen se spolu se svou kolegyní Nicole, krásnou expertkou na bojová umění, již Knihovna vyslala na jeho ochranu, vydává po stopách krvežíznivých Bratrů s cílem zachránit zpět ukradenou část Kopí a znemožnit zlosynům nalézt ty ostatní.

5 + 1 zajímavost

  1. Představitel Flynna Carsena, herec Noah Wyle, je známý hlavně jako doktor John Carter ze seriálu Pohotovost, který natáčel dlouhých 11 let. Z původních postav show, mezi nimiž byl třeba i George Clooney, vydržel u Pohotovosti zdaleka nejdéle.
  2. O dva roky později (v roce 2006) bylo na televizní obrazovky uvedeno pokračování snímku Flynn Carsen 2: Návrat do dolů krále Šalamouna a o další dva roky se fandové dočkali trojky Flynn Carsen 3: Jidášův kalich. Ve všech ztvárnil hlavní postavu Noah Wyle.
  3. Kopí osudu je reálná relikvie. Podle Bible jím římský voják probodl Ježíše pověšeného na kříži, aby se ujistil, že je mrtvý. Několik kostelů po celém světě tvrdí, že autentické kopí vlastní, ale tato tvrzení nebyla nikdy potvrzena. Replika kopí, jež je datovaná do 7. století n. l., je vystavena v Hofburském paláci ve Vídni. V průběhu zabrání Rakouska ve druhé světové válce se sice na chvíli dostala do ruky Němcům, byla wermachtem odcizena a ukryta v Norimberku, ale američtí vojáci ji posléze objevili a vrátili zpět do Vídně.
  4. Čeští distributoři si při uvedení filmu trochu pomohli a upravili design jeho DVD obalu tak, že výrazně připomíná dobrodružství Indiana Jonese.
  5. Při pochodu džunglí, když Flynn rozebírá osobnost Nicole (Sonya Walger), uvádí, že její otec je Argentinec, ovšem ona sama se španělsky nikdy nenaučila. Otec herečky je ve skutečnosti opravdu Argentinec, ale oproti scénáři Sonya mluví španělsky plynně.
  6. Všimněte si, že ve scéně, kdy se Flynn a Nicole propadnou do podzemí k ostnům, Flynn nemá brýle. Při dopadu na zem je však již má.

Dobrodružnou komedii Flynn Carsen: Honba za kopím osudu uvidíte v úterý od 20:00 na Prima MAX.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný