25. září 2017 10:08
Gabriela Gabrielová

Flynn Carsen a jeho mise jménem Jidášův kalich

Flynn Carsen 3: Jidášův kalich - upoutávka

Víte co? Tohle je příklad filmu, kterému klidně odpustíte, že zcela bez obalu vykrádá Bondovky, Indiana Jonese i celou řadu dalších snímků. Z každého dialogu, z každého momentu je totiž patrné, že si sám ze sebe dělá legraci. A to je na něm sympatické. Bavit se nechte v úterý od 20.00 na Prima MAX!

„Knihovníkovi“ Flynnu Carsenovi (Noah Wyle) trochu tečou nervy. Při poslední misi se mu sice podaří zachránit legendární Kámen mudrců, ale kvůli věčnému tajnůstkaření a skrývání pravé náplně jeho práce ho opustí přítelkyně. Flynn je frustrovaný, demotivovaný a na dně. Jeho přátelé z knihovny, Charlene, Judson a taky Excalibur (živý meč krále Arthura a Flynnův učitel šermu) se shodnou na tom, že je na čase, aby si Flynn vzal dovolenou. Časově neomezenou dovolenou. A vrátit se má, až se bude cítit lépe.

Mezitím jsme svědky toho, jak se v rumunských Karpatech skupina bývalých KGB agentů vedených Sergejem Kubíčkem zmocní ostatků legendárního upíra Vlada Draculy. Jejich plán je obnovit slávu a moc bývalého Sovětského svazu pomocí nesmrtelné armády upírů. K vytvoření této armády ovšem nejdřív musí Draculu vzkřísit. Podle legendy je k tomu zapotřebí Jidášův kalich, který si měl Jidáš pořídit za 30 stříbrných, které utržil za zradu Ježíše. Jenže kde ho najít? Sovětští agenti právě za tímto účelem unesou profesora historie Laszla a osud lidstva je tak zase jednou v rukou neohroženého knihovníka.

Možná jste netušili, že…

  • Hlavní ženská postava, herečka Stana Katic, je coby upírka vážně sexy a prima se na ni kouká. Stana je kanadská herečka se srbskými kořeny, nejstarší ze šesti dětí, kterou si možná pamatujete jako policistku Kate Beckett ze seriálu Castle na zabití. Hraje tu Francouzsku mluvící anglicky s francouzským přízvukem. Ve skutečnosti mluví plynně čtyřmi jazyky – srbsky, francouzsky, anglicky a italsky.
  • Jidášův kalich (2008) je už třetí dobrodružství Flynna Carsena. Předcházela mu jednička – Honba za kopím osudu (2004) a dvojka – Návrat do dolů krále Šalamouna (2006). Všechny se sympatickým Noahem Wylem.
  • Režisér Jonathan Frakes je populární herec, režisér i dokumentarista, nám známý také jako průvodce mystery seriálem Věřte Nevěřte. Na svědomí má spoustu dílů mnoha známých seriálů (Star Trek, Roswell, Star Patrol, Dokonalý podraz, Castle na zabití...), mnoho rolí a kromě toho taky rád píše knihy. U nás jsme si mohli přečíst třeba jeho román Únosci – Konspirace. Jeho manželkou je od roku 1988 herečka Genie Francis, kterou poznal během natáčení seriálu Sever a Jih.
  • Režisér Jonathan Frakes, který je mimochodem podepsaný i pod druhým dílem Carsena, se tu na chvilku mihne před kamerou. Dívejte se po hráči na trombón v ulicích New Orleans.

Naschval, jestli si všimnete...

  • Když Flynn sedí u lazebníka a nechává se holit, všimněte si holicího krému na jeho tváři. Mezi jednotlivými záběry se jeho pozice liší.
  • Osiku by člověk v bažinatých půdách jižní Louisiany asi těžko hledal. Roste spíše na slunných místech na okrajích lesů ve středním pásu Evropy a Asie.
  • Slavný pirát Jean Lafitte zvedl z New Orleans kotvy v roce 1817. O šest let později byl během jednoho přepadení smrtelně zraněn a následně pochován do moře. Je proto hodně nepravděpodobné, že by v bažinách kolem New Orleans byla nalezena jeho kostra.

Gabriela Gabrielová

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný