11. listopadu 2019 13:20
redakce Prima Living

Exmanželka za odměnu vás nenechá ve štychu

Spojení akčního žánru a milostné zápletky je v Hollywoodu vcelku populární kombinace a přesně takové se vám dostane i tady. Gerard Butler a Jennifer Aniston v roli expartnerů, kteří v rámci záchrany vlastního života musí hodit staré sváry za hlavu, vám zpříjemní pondělní večer. Od 20.00 na Prima MAX.

Šaramantní lovec odměn Milo Boyd (Gerard Butler) v poslední době nemá moc štěstí. Konečně to ale vypadá, že mu osud přihrál do cesty jackpot. Má totiž najít a do vazby přivézt svoji exmanželku, reportérku Nicole Hurley (Jennifer Aniston), která se bez omluvy nedostavila k soudu, jenž ji předvolal.

Milo se domnívá, že tenhle kšeft zvládne levou zadní a rychle a jednoduše tak přijde k penězům. Brzy však zjistí, jak naivní tato představa byla. Nicole je právě na stopě k odhalení skutečného pachatele brutální vraždy a nikomu nedovolí – Milovi už vůbec ne –, aby ji připravil o příběh, který ji konečně může dostat do první ligy.

Dělá proto všechno, aby Mila setřásla, a dělá to opravdu vychytrale. Je nad slunce jasné, že ve vztahu těchto dvou, který byl už před rozvodem dost turbulentní, se nic neobejde bez problémů a komplikací. Rozhádaným exmanželům nejsou svatá žádná pravidla a neštítí se žádné špinavosti, aby se toho druhého zbavili.

Jenže co se škádlívá, rádo se mívá a vcelku předvídatelně to nakonec dojde i Milovi a Nicole. Je k tomu zapotřebí „jen“ drogové mafie, která jde po Nicole, a vymahače dluhů, který pase po Milovi. Když se jejich životy ocitnou v ohrožení, dojde jim, že spolehnout se mohou jen sami na sebe. A z hašteřivých partnerů se stanou milující a ponaučení partneři. Heuréka!

Lehce stravitelná akční komedie v obsazení, na které se pořád dost dobře kouká. Na Jennifer (tehdy jednačtyřicetileté) nejsou roky vůbec vidět a Gerard Butler (stejný ročník) zraje jak víno. Pokud si chcete vyčistit hlavu, nad ničím moc nedumat a nechat se pobavit podle vyzkoušeného a spolehlivého receptu, Exmanželka za odměnu vás nenechá ve štychu.

Možná jste o filmu Exmanželka za odměnu netušili, že…

Celosvětové tržby snímku dosáhly v roce jeho uvedení přes 130 milionů dolarů. Vezmeme-li v úvahu vcelku skromný rozpočet (skromný na Hollywood), který činil 40 milionů dolarů, skončil film jako jednoznačný kasovní úspěch.

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný