19. února 2021 06:00

Dvojníci: Sokol si utahoval z Koháka, Nárožný se s čírem na hlavě necítil dobře

Ondřej Sokol si v této komedii zahrál hned dvojroli stojící na záměnách a zmatcích. Sokolův kamarád Jakub Kohák si ve filmu zahrál taky a atmosféra při natáčení byla díky nim skvělá.

V neděli od 20:15 na Primě uvidíte jednu neotřelou tuzemskou komedii. Když se Ondřej Sokol dozvěděl, že by měl ve filmu režiséra Jiřího Chlumského ztvárnit nejen hlavní postavu, ale rovnou dvojroli, byl štěstím bez sebe. Tak velkou příležitost ve filmu totiž nikdy předtím nedostal. „Hrát dva lidi naráz, to byla obrovská výzva! Navíc mě bavilo, že scénář nebyl cíleně nacpaný slovními vtipy a humor vycházel hlavně ze záměn těch dvou postav,“ prozradil herec.

Dvě role v jednom těle

Na place se dokonale vyřádil. Chvíli hrát zápornou postavu, zlodějíčka Honzu, pak se proměnil v pohodáře, slušňáka Richarda, to bylo přesně pro něj! Do děje byl natolik vtažen, že se mu mnohdy z natáčení nechtělo ani domů.

„Bylo naprosto skvělý střídat tak protichůdné osoby. Jeden lump, zloděj, který dluží peníze šéfovi mafie, a tak se musí ohánět, aby mu je vrátil. Vymyslel jsem pro něj poznávací znamení, že pořád žvýkal. Vyžvýkal jsem v té roli alespoň půl role žvýkaček. Ale podotýkám, za vlastní prachy! (smích) A ten druhý byl středoškolský učitel češtiny a dějepisu na gymnáziu. Člověk tak trochu z minulého století,“ popsal Sokol.

Hrát dvojroli ale někdy bylo náročné i kuriózní. „Nejtěžší trikové scény jsme natáčeli hned první den. Naháněl jsem sám sebe s mečem po divadelní šatně a hrál obě postavy. To byl takový křest ohněm. Nebo si povídal sám se sebou. Všechny odpovědi musely sedět a být ve správný čas. Našel jsem si na to systém. V duchu jsem si počítal mezery nebo jsem si říkal repliky. Ze všeho nejnáročnější bylo předávat si věci z ruky do ruky,“ zavzpomínal s úsměvem.

Proměna do jednotlivých postav prý moc času nezabrala. „V kostymérně nebo maskérně jsem kvůli tomu dlouho sedět nemusel. Vizuálně byl rozdíl jenom ve vousech, účesu a oblečení,“ dodal.

Přátelské špičkování

Radost měl i ze svého parťáka na place Jakuba Koháka. Vzhledem k tomu, že jsou přátelé, o špičkování mezi nimi nebyla nouze. „Těší mě, že i tak postižení jedinci, jako je například Kohák, dostávají u filmu šanci. Je to od pánů režisérů moc hezké. Díky tomu se tyto bytosti dokážou začlenit do normálního kolektivu. Jsem rád, že člověk s takovou úrovní postižení, jako je Jakub, je schopen fungovat. Hrozně mu fandím,“ prohlásil naoko vážně Sokol.

„Je strašná škoda, že jsem tu dvojroli nedostal já. Jinak by ten film byl jasný aspirant na Oscara. Co se dá dělat. Ale není všem dnům konec,“ vrátil mu to Kohák.

Neschopný a vlasatý mafián

Postavu mafiána ztvárnil legendární herec Petr Nárožný. „On by sice byl rád takovým Krejčířem, ale mám trochu strach, že by neovládl ani farmářský trh ve Strašnicích. Spíše si na něj jenom hraje,“ prohlásil o své roli Nárožný.

Jeho vizáž ve filmu doznala velkých změn. „Dostal jsem paruku. Vybírala se dlouho, a nakonec z toho vznikl takový zvláštní, divný, cizí člověk. Když jsem se viděl, byl to nezvyk. Už jsem si odvykl sám sebe vnímat s vlasy,“ přiznal herec. Natáčení se odehrávalo v letních měsících, kdy zrovna panovalo tropické počasí. „Propotili jsme toho dost, ale podstatný je výsledek. Baví mě hrát postavy, když je co hrát. A myslím, že ve Dvojnících jsem si to docela užil,“ dodal spokojeně.

Kromě zmíněných herců uvidíme například Jitku Schneiderovou, Miroslava Etzlera, Petra Čtvrtníčka, Miroslava Táborského, Marka Lamboru, Milana Šteindlera, Simonu Krainovou nebo Bereniku Suchánkovou, dceru Michala Suchánka.

Komedii Dvojníci uvidíte v neděli od 20:15 na Primě.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný