5. dubna 2016 10:41
Gabriela Gabrielová

Dvojí obvinění jako poukázka na beztrestnou vraždu

Tradiční, lehce předvídatelný, ale skvěle natočený thriller s kvalitím hereckým ansáblem a zajímavým vhledem do americké legislativy. Prostě radost se podívat! Nezapomeňte se pustit v pátek ve 22.05 Prima MAX!

Režisér Bruce Beresford, zodpovědný třeba za oscarový snímek Řidič slečny Daisy z roku 1989, tentokrát vsadil na klasický thriller. Příznivci krásné Ashley Judd budou nadšeni, protože zde ztvárnila hlavní roli, ale i vy ostatní určitě nebudete zklamáni. Na Ashley se moc příjemně kouká a její mužský parťák Tommy Lee Jones je jasná záruka kvality.

Dvojí obvinění je určitě nadprůměrné drama, i když zápletka není bůhvíjak originální a nedalo by práci najít ve filmové historii pár obdobných. Celková atmosféra snímku, napětí i herecké výkony to však bohatě vyváží.

Libby (Ashley Judd) má vše, co si jen může přát. Manžela, co ji miluje, zdravého syna, peníze i přátele. Její život se však promění v noční můru po té, co se po romantické projížďce lodí probudí na palubě bez manžela, zato celá zakrvácená a s nožem – zbraní, kterou podle soudu svého muže zavraždila. Libby je zatčena a odsouzena, ale ještě před nastoupením do vězení stačí uprosit svojí kamarádku Angelu, aby se po dobu trvání trestu ujala jejího syna Mattyho.

Ale pak se stane něco, co nebylo v plánu. Při jednom z telefonických hovorů s Mattym z vězení, uslyší Libby na druhé straně, jak někdo otevřel dveře, a vzápětí, těsně před tím, než se hovor přeruší, její syn vykřikne „Tati!“ No co vám budeme povídat. Nudit se nebudete.

Věděli jste, že...

  • Komerčně snímek slavil nebývalý úspěch. Při budgetu 70 milionů dolarů dosáhly jeho celosvětové tržby téměř 180 milionů.
  • Podle americké ústavy a jejího 5. dodatku nemůžete být odsouzeni dvakrát za stejnou věc. Z toho vychází název snímku – Dvojí obvinění – a rovněž i hlavní zápletka. Teoreticky tedy, pokud by byl člověk již jednou odsouzen za vraždu partnera a náhodou by se ukázalo, že partner je živ a zdráv, mohli byste ho podle amerického právního systému zabít klidně v pravé poledne na Times Square a nic by se vám nestalo.
  • Původně měla roli Libby hrát Jodie Foster, ale kvůli těhotenství musela ze smlouvy odstoupit.

Muška, co se nevychytala...

  • Když Libbyin manžel Nick vystupuje na aukci, říká o sobě, že je třicátníkem. Později ale, když ho Travis konfrontuje s kopií jeho řidičského průkazu, rok jeho narození (1954) prozrazuje, že je již pětačtyřicátníkem (v roce natáčení 1999).

Gabriela Gabrielová

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný