15. března 2016 10:54
Gabriela Gabrielová

Dvojčata? Zrovna tihle dva? Nesmysl!

Dvojčata - upoutávka

Šílený scenáristický nápad dát dohromady sexy svalovce Arnolda Schwarzeneggera a prťavého vyplešlého Dannyho DeVita a ještě k tomu tvrdit, že jsou dvojčata, vyšel! Film s názvem Twins, česky Dvojčata, v roce 1988 doslova dobyl světová kina a vydělal majlant! Není to supernovinka, ale klasicky při pondělku se na Prima MAX zachechtáte! Pokud to nestihnete, máte možnost ještě v úterý v 15.40.

Na počátku byl experiment nejmenované genetické laboratoře, která se pokoušela stvořit perfektního člověka. Použito bylo sperma od šesti otců. Díky experimentu se mladičké „pokusné“ matce narodila dvojvaječná dvojčata. Jedno krásné a splňující očekávání vědců. Ovšem druhé dvojče bylo mrňavé, ošklivé a neduživé. Mamince Mary Ann lékaři řekli, že děti zemřely při porodu. Dětem řekli totéž o jejich matce, rozdělili je a dalších třicet let drželi v nevědomosti.

Když se „vydařené“ dítě Julius (Arnold Schwarzenegger) v dospělosti dozví, že někde žije jeho bratr-dvojče Vincent (Danny DeVito) rozjede se ho hledat. Je překvapený, když místo svalnatého sportovce, jako je on sám, najde drzého skrčka, který momentálně sedí v base za špatné parkování. Láska k bratrovi přetrvává a Julius, jenž byl vychováván v izolaci tichomořského ostrova, se rozhodne, že malého podvodníčka Vincenta vyplatí z vězení a napříště ho vytáhne z každého maléru. Jsou přece rodina.

Chrání ho a pomáhá mu, i když není jasné, zda má Vincent se svým bratrem jen ty nejčistší úmysly. Postupně se však z fešáckého hromotluka a zadluženého prcka stanou doopravdy bratři, spolu hledají svoji matku. Julius nakonec Vincenta po všech peripetiích donutí začít sekat dobrotu.

Těšte se na mega dvojčatový prozářený happyend v americkém stylu!

A taky na herečky ve vedlejších rolích. Vincentova láska je sympatická Linda (Chloe Webbová). Její sestra-dvojče Marnie (Kelly Preston) zase vezme útokem nesmělého Julia.

Zapni to! Úspěšná americká komedie Dvojčata poběží v pondělí ve 20.15 nebo v úterý v 15.40 na Prima MAX!

Hora svalů, anebo komik?

  • Pro herce a kulturistu Arnolda Schwarzeneggera byla Dvojčata první komedie, kterou dělal. Takže byl z téhle role šťastný jako blecha. Byl to svým způsobem zlom, který se více než vydařil. A od té doby se mu hrnuly nejen scénáře na bijáky, kde ztvárňoval akčního drsňáka, ale i komediální role.
  • Před rokem 1988, kdy šla Dvojčata do kin, natočil Arnie svoje nejocelovější chlapíky. Barbar Conan (1981), Terminátor (1984), Conan ničitel (1984), Komando (1985), Predátor (1987) a další akční pecky.
  • Z pozdějších Arnieho komedií nutno jmenovat určitě filmy Policajt ze školky (1990), Junior (1994) anebo výborné Pravdivé lži (1994), kde vlastně paroduje po boku Jamie Lee Curtisové svoji vlastní akční podstatu.
  • V případě komedie Dvojčata ale šlo tak trochu o skok do vody. Producenti navíc neměli peníze na to, aby obě hlavní hvězdy zaplatili. Režisér Ivan Reitman i herci Arnold Schwarzenegger a Danny DeVito souhlasili, že nebudou požadovat klasický honorář, ale vezmou si procenta ze zisku.
  • Zezačátku se nevědělo, jak přesně Dvojčata dopadnou, když se ale při promítání denních prací publikum smálo při každé klapce, všichni začali tušit, že to bude hit. Nakonec komedie natočená za 15 milionů dolarů celosvětově vydělala 216 mega! Takže si Arnie se svými procenty ze zisku vydělal 35 milionů dolarů, což je mohem víc, než inkasoval za svoje slavné akční snímky.
  • Režisér Ivan Reitman má své evropsky znějící jméno po rodičích, kteří pocházeli ze slovenského Komárna. S malým Ivanem emigrovali v 50. letech do Kanady. Mezi přáteli v branži se Reitmanovi přezdívá zdrobněle po slovensku Ivanko. Ale čert ví, jak to v Americe vyslovují.
  • Ivan Reitman režíroval i další komedie – Krotitelé duchů, Policajt ze školky, Dave, Junior nebo Den otců.
  • Také jeho syn Jason Reitman je režisér (Děkujeme, že kouříte, Juno, Lítám v tom).

(tek)

Gabriela Gabrielová

Sdílejte článek

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný