25. června 2020 06:00
redakce Prima Living

Dvanáct do tuctu 2 aneb Steve Martin to nemá jednoduché ani napodruhé!

Pokračování komedie o rodině sportovního trenéra Toma Bakera (Steve Martin), který spolu se svou ženou (Bonnie Hunt) vychovává 12 dětí. Tentokrát se početná rodinka vydává na letní dovolenou k jezeru, kde se každoročně konají velké rodinné soutěže.

V sobotu v 18.05 se na Prima MAX opět setkáte s touhle početnou rodinou. V prvním filmu Dvanáct do tuctu jsme byli svědky toho, co se stane, když se hlavě rodiny, Tomu Bakerovi, splní celoživotní sen – dostane možnost trénovat univerzitní mužstvo – a rodina se kvůli jeho práci musí stěhovat.

Bohužel načasování nemohlo být horší, protože právě v ten okamžik dostává Tomova žena nabídku odjet na promo turné se svou novou knihou, kterou se rozhodlo vydat prestižní vydavatelství. A Tom si tak musí poradit nejen s celodenním chodem domácnosti, ale navíc se předvést v nejlepším světle v nové práci.

Nyní děti trochu povyrostly a my se opět setkáváme s celým známým ansáblem: Nora je vdaná a těhotná, Charlie pracuje a Lorrain právě odmaturovala a získala práci v New Yorku, kam se po prázdninách stěhuje. Tom začíná mít pocit, že se mu rodina rozpadá, a tak spolu s Kate dostanou skvělý nápad – pronajmou si na léto starý dům u jezera, kam jako rodina jezdili už od nepaměti.

Jenže když dorazí na místo, zjistí, že luxusní sídlo na protějším břehu stejně jako většina přilehlých pozemků patří ambicióznímu Jimmymu Murtaughovi, se kterým Tom soupeřil už jako malý kluk. Rodinné soutěže o pohár se při příležitosti svátku práce pořádají u jezera každoročně a Tom a Jimmy vždy své děti trénovali, aby v nich dosáhly co nejlepšího výsledku.

Jimmy se svými horlivými potomky byl ale před rodinou Bakerových vždy o krok dál. Letos Tom rodině slíbil, že už žádné soutěžení prosazovat nebude. Jeho názor se ovšem změní v momentě, kdy Jimmy nazve jeho děti nevychovanci a Tom zkrátka musí zvednout hozenou rukavici a přijmout poslední výzvu k bitvě o pohár.

Možná jste o filmu Dvanáct do tuctu 2 netušili, že…

  • Herečka Bonnie Hunt by musela svou filmovou dceru Noru (Piper Perabo) porodit už v 15 letech, kdyby měla být skutečně její matkou.
  • Fotografie malé Lorraine je opravdu fotkou malé Hillary Duff, která ji ve snímku hraje.
  • Oba snímky, jednička i dvojka, byly natočeny podle stejné knižní předlohy, kterou do formy scénáře přepsal stejný člověk (Sam Harper). Režiséři se ale vyměnili.
  • V hlavních rolích dětí se v jedničce i dvojce setkáme s mladičkou Hillary Duff, Tomem Wellingem či Piper Perabo.

Komedii Dvanáct do tuctu 2 sledujte v sobotu od 18.05 na Prima MAX.

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný