30. března 2017 16:25
Gabriela Gabrielová

Dva bratři, tygři jak se patří

Dva bratři - upoutávka

Který snímek se může pochlubit tvrzením, že se na jeho natáčení podílelo zhruba třicet tygrů a hlavní hrdina byl jedním z nich nefalšovaně kousnut do ramene? Citlivě natočený příběh o bratrském poutu dvou tygrů a jejich šťastném navrátu zpět do náručí džungle si pusťte na Prima MAX.

Jméno francouzského režiséra Jeana-Jacque Annauda vám zprvu možná nic neřekne, ale jména jeho snímků už asi ano. Jméno růže (1986), Medvědi (1988), Sedm let v Tibetu (1997) či Nepřítel před branami (2000), to jsou samé lepší kousky!

Dva bratři je příběh tygřích dvojčat, která se narodila v ruinách starého chrámu uprostřed kambodžské džungle. Jedno je plaché a něžné, druhé nebojácné a prudké. Jednoho dne je ale osud rozdělí. Odvážný bratr je předán do cirkusu, kde jeho povahu změní život v kleci. Plaché mládě se nejdřív stane milovaným společníkem osamělého syna guvernéra, ale nešťastné události donutí rodinu, aby se ho vzdala. Jeho dalším majitelem se stává muž, který je rozhodnut změnit jeho plachou povahu a vychovat z něj bojovníka.

Cesty obou bratrů se ale opět zkříží. Tygři proti sobě mají bojovat ve vrcholném vystoupení místního festivalu, ale poznají se a hluboce zakořeněné pouto zvítězí nad nově nabitými rolemi. Jejich dobrodružný útěk zpátky domů do divočiny tak může začít.

Dojemný příběh Dva bratři si pusťe v úterý ve 20.15 na Prima MAX!

Co jste možná nevěděli...

  • Většina z třicítky tygrů byla z francouzských ZOO, zbytek pocházel z Thajska. Francouzští tygři byli do Kambodže přesunuti měsíc před začátkem filmování, aby si zvykli na místní tropické klima.
  • Kromě téměř stoprocentní vlhkosti a nevyzpytatelné místní fauny (především hadů) ztěžovalo filmařům život velké množství nevybuchlých min, které se v nepřehledném terénu kambodžské džugle stále nacházejí.
  • I přes všechna bezpečnostní opatření byl herec Guy Pearce (dobrodruh McRory) při jedné scéně kousnut tygrem do ramene. Jak se později nechal slyšet, „bolelo to, ale spíš jsem myslel na to, že je to dost cool být pokousán tygrem.“
  • Většina záběrů, ve kterých se mládě tygra kouká do kamery, byla pořízena za pomoci tygřího trenéra a láhve s mlékem umístěné v těsné blízkosti čočky.
  • Pro potřeby filmování bylo vyrobeno 5 dospělých umělých tygrů. Ti byli použiti ve scénách, kdy by natáčení s živými zvířaty mohlo ohrožovat bezpečí herců.

Gabriela Gabrielová

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný