28. června 2020 06:00
Gabriela Gabrielová

Duše špióna: Tajemný thriller láká na hvězdy Hry o trůny i Mechanického pomeranče

Thriller z prostředí vojenské rozvědky z koprodukční dílny Ruska, Francie, Maroka, Švýcarska a Velké Británie ukazuje hodně vysokou mezinárodní hru špionů.

V pondělí ve 22.25 se na Prima MAX přesvědčíte, že ruská rozvědka Monastyr operuje špiony po celém světě. Jedním z nich je i Alexandr Fjodorov, který vystupuje pod krycím jménem Alex Wilkie a spolu s Angličankou Katy žije v Londýně.

Jenže síť ruských agentů dostává poslední dobou, zdá se, trhliny. Několik jich je po světě zabito a je jasné, že nešlo pouze o náhody. V Monastyru musí být zrádce. Naštěstí Alex má v Londýně mocné přátele. Jedním z nich je Henry, člen britského parlamentu, který také pracuje pro Rusy.

Za pomoci Jaqueline Basique, zaměstnankyně belgického vyslanectví, získávají kódovací knihu, s níž se Alex posléze přihlásí americkému rezidentovi v Londýně, Rayi Hillsmanovi, a žádá o politický azyl. Jenže hra špionů je složitější, než se na první pohled může zdát a Alexandr je vystaven další zatěžkávací zkoušce.

Možná jste nevěděli, že…

  • Vladimir Bortko, scenárista a režisér, není žádným nováčkem ve svém oboru. První snímek zrežíroval v roce 1978 a na svém kontě má do dnešního dne kromě desítky snímků i řadu seriálů. Kromě toho je i pilným scenáristou a hercem a jeden film si sám i zprodukoval. Před dvěma lety, to mu bylo rovných sedmdesát let, napsal, režíroval a produkoval snímek O ljubvi, česky O lásce.
  • Hlavní roli Alexe Wilkieho ztvárnil ruský herec Andrej Černyšov. Ruský cast doplnili britští herci – ze všech jmenujme třeba Liama Cunninghama, známého jako sira Davose ze ságy Hra o trůny, či Malcolma McDowella, proslaveného hlavní rolí z kontroverzní klasiky Stanleyho Kubricka Mechanický pomeranč.

Thriller Duše špióna uvidíte v pondělí ve 22.25 na Prima MAX.

Gabriela Gabrielová

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný