14. listopadu 2016 10:34
Gabriela Gabrielová

Druhý díl Hobita nabídne epický souboj s drakem v Osamělé hoře

Hobit: Šmakova dračí poušť - upoutávka

Režisér Peter Jackson se zase jednou pořádně utrhl ze řetězu a natočil dokonalou akční dvojku Hobita. S podtitulem Šmakova dračí poušť nám naservíruje tři hodiny plné akce, propracovaných postav a úžasný příběh. Na své si přijdou zarytí Tolkienovci, ale i diváci, kteří knižní předlohu nikdy nečetli. Dívejte se v neděli ve 20.15 na Primu MAX.

Trpaslíci chtějí získat zpět své ztracené království Erebor ležící daleko na východě pod Osamělou horou. Kromě své domoviny, chce trpasličí národ znovu nabýt zlatý poklad, který se ukrývá uvnitř Osamělé hory. Průvodce do Ereboru dělá trpaslíkům velký čaroděj Gandalf Šedý (Ian McKellen) a legrační hobit Bilbo Pytlík (Martin Freeman). Cestou za dobrodružstvím musí celá skupina čelit smrtelnému nebezpečí obřích pavouků, svádějí souboje se zlými lesními elfy a potkají kožoměnce Medděda. A blíží se k Osamělé hoře.

Třináct slavných trpaslíků vedených Thorinem Pavézou (Richard Armitage) se nenechá odvrátit od svého úmyslu získat zpět své království ani od lidí žijících v Jezerním městě, na dohled od Osamělé hory. Ti totiž vědí, že zlatý poklad a bývalé království Erebor střeží zrůdný, obrovský drak Šmak (Benedict Cumberbatch). Jenže probudit draka, bojovat s ním a porazit ho, to zapáchá obří odplatou. Někdo ještě mocnější než drak posílá na všechny obyvatele Středozemě armádu skřetů. Aby odvrátili totální zkázu, budou se muset všechny národy ve Středozemi spojit a vyhrát nesnadnou bitvu. Ale o tom zase až příští díl…

Gold class fantasy lahůdku Hobit: Šmakova dračí poušť si nenechte ujít v neděli 20. 11. ve 20.15 na Primě MAX!

Těšte se na:

 • Scénu se sudy
 • Dokonalého draka Šmaka
 • Skvělé souboje a triky

Co vás (možná) zajímá:

 • Výlety režiséra Petera Jacksona do Středozemě neskončily trilogií Pán prstenů, kterou natočil na začátku nového milénia. V roce 2009 přispěchal režisér s prvním dílem filmové trilogie Hobit.
 • Film Hobit: Šmakova dračí poušť byl stejně jako celá trilogie filmů natočen podle knihy J. R. R. Tolkiena Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky.
 • Pro znalce knižních předloh je poměrně úsměvný fakt, že zatímco mnohem hutnější Pán prstenů se dal zpracovat ve třech filmech. Útlá a vlastně dětská knížka Hobit se nakonec také natáhla na tři díly. Kritici samozřejmě tvrdí, že v některých dílech jde o příliš nastavovanou kaši. Ovšem jde spíše o škarohlídství. Peter Jackson je jako režisér a fanda Středozemě tak geniální, že se u Hobita prostě nudit nebudete.
 • Další neoddiskutovatelný fakt je to, že Peter Jackson je mašina na peníze. Film Hobit: Šmakova dračí poušť byl natočen za 250 milionů dolarů, ale vydělal neuvěřitelných 960 milionů dolarů.
 • Jestli jste fandové draka Šmaka, který se v angličtině jmenuje Smaug, vyštrachejte si na internetu videa, jak se postava děsuplného draka točila. Hledejte: Benedict Cumberbatch – Behind-the-Scenes of The Hobbit: Desolation of Smaug nebo Benedict Cumberbatch as Smaug acting!
 • Herec Benedict Cumberbatch, jehož znáte jako moderního vymazleného Sherlocka Holmese, byl režisérem Jacksonem angažován do role draka Šmaka. Propůjčil mu nejen svůj dokonalý hlas, ale i některé pohyby. Herec měl ve tváři a po těle rozmístěny snímací diody pro následnou digitalizaci. Stejnou technologií byl natáčen už Glum (Andy Serkis) v trilogii Pán prstenů.
 • Ve filmu trochu mimo stojí tzv. Gandalfova linie. Čaroděj ztvárněný supercharismatickým Angličanem Ianem McKellenem prochází část příběhu sám, vzdálen od ostatních postav. Čtenáři předloh osamělé cesty a souboje čaroděje Gandalfa znají, ale divákům filmu může připadat, že do filmu nepatří.
 • Orlando Bloom alias fešný elf Legolas většinu kaskadérských scén natáčel sám.
 • Překrásná herečka Evangeline Lilly, jež si zahrála elfku Tauriel, začala natáčet jen tři měsíce po porodu syna. Kvůli roli se naučila střílet z luku, zacházet s dýkami a také mluvit řečí elfů.
 • V knížce má drak Šmak ve svém těle vrostlé kusy zlata, od toho, jak na pokladu dlouho ležel. Pro film tvůrci tento motiv vynechali. Naopak milostný trojúhelník mezi elfy Legolasem (Orlando Bloom), Kilim (Aidan Turner) a přenádhernou Tauriel (Evangeline Lilly), byl do scénáře přidán později. Tyto elfí postavy v knižní předloze vůbec nevystupují.
 • Herci Martin Freeman a Benedict Cumberbatch spolu hráli v oceňované sérii Sherlock. Freeman hrál doktora Watsona, Cumberbatch si střihl netradičního Sherlocka. V Hobitovi se oba herci znovu setkali.

(tek)

Gabriela Gabrielová

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný