2. června 2020 14:00
redakce Prima Living

Drahoušek k zakousnutí: milovaná Diane Keaton v režii ikony Hvězdných válek

Diane Keaton. Pro leckoho by se celý tento článek mohl sestávat jen z tohoto jména a stačilo by to. Správná ženská ve středních letech, pravděpodobně trocha romantiky, trocha vztahů, humor a cit pro roli.

Ve středu od 17.55 na Prima MAX uvidíte jednu velkou romantickou pohodu. Beth (Diane Keaton) a Joseph (Kevin Kline) jsou rodiče dvou odrostlých dcer, kteří si jen těžko zvykají na prázdný dům. Jednoho dne po cestě domů po dálnici zahlédne Beth v zasněženém houští něco, co upoutá její pozornost.

Domů se vrátí se zuboženým psem, kterého se k manželovu nevelkému nadšení rozhodne adoptovat. Dálnice, jak psa pojmenuje, se stane alfou a omegou jejího žití, a když se nový člen rodiny manželovi při venčení ztratí, nese to Beth velmi nelibě. Víkendový pobyt jejich čtyř přátel (dvou manželských párů) se tak promění v záchrannou akci, při které každý se zúčastněných něco najde a nakonec, ať nejste tolik napjatí, se najde i Dálnice.

Připravte se na pohodovou konverzační komedii se skvělým hereckým obsazením (kromě dvou jmenovaných es tu perlí ještě Richard Jenkins), která je možná víc než o psu o hledání sebe sama. Chundelatý kamarád je tu spíš symbolem změny, ke které nutně musí ve dlouholetém manželském vztahu dojít. Zdánlivě banální, ale kouká se na to dobře.

Co jste možná o filmu Drahoušek k zakousnutí netušili...

Režisér Lawrence Kasdan, který spolu se svou ženou Meg vytvořil i scénář snímku, je postava ve filmové branži notně známá. Byl to právě Lawrence Kasdan, kdo vytvořil scénář pátého dílu Hvězdných válek – Imperium vrací úder i závěrečného šestého dílu Návrat Jediho. Jemu byl svěřen i scénář tolik očekávaného prvního dílu nové generace Hvězdných válek – Síla se probouzí.

Lawrence stojí i za scénářem k filmu Dobyvatelé ztracené archy, a tak vlastně i za zrozením Indiana Jonese!

Romantický film Drahoušek k zakousnutí uvidíte v úterý od 17.55 na Prima MAX.

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný