10. července 2021 06:00
redakce Prima Living

Dračí princ: Ruská fantasy v poctivě západním hávu, na kterém se rozhodně nešetřilo

Jedna z nejkrásnějších filmových pohádek na východ od bývalé železné opony za posledních několik let. Klasickou ruskou bylinu v západním balení, které nešetří na vizuálních efektech, ale nepřebíjí slovanskou poetiku, si nenechte ujít.

Děj začíná v jakémsi středověkém městě, kde se chystá svatba kněžny Miroslavy a jejího budoucího chotě. Svatba je to předem domluvená – jeho rodina má peníze, její je zase titul, nevěsta s ženichem se viděli možná jednou za život.

Jenže uprostřed obřadu se stane něco nečekaného. Budoucí kníže si poněkud neprozřetelně nechá zahrát starou rituální píseň Draku odnes si nevěstu a k úžasu všech zúčastněných se drak skutečně objeví. Popadne kněžnu Miroslavu a odnese ji na svůj ostrov.

A tam to vlastně začíná. Miroslava je značně roztrpčena z nečekaného vývoje událostí. Její status vězně na ostrově obývaném pouze strašným drakem je ovšem čas od času zpříjemňován návštěvami mladíka Armana. Ale co je to ten Arman vlastně zač? Poznání je vpravdě děsivé.

Rozhodně nečekejte žádnou béčkovou produkci s nízkým rozpočtem v amatérském provedení. Ano, je to sice trochu kýčovité, obvlášť ty scény na ostrově, ale jinak klobouk dolů. Parádní triky, za které by se nemuseli stydět ani v Hollywoodu, roztomilá hlavní hrdinka, uhrančivý hrdina (z modelové agentury zřejmě, ale co už), překrásná hudba a napětí až do poslední chvíle. Pastva pro oči je to a ten konec... ten vám tady rozhodně prozrazovat nebudeme. Počkejte si.

Věděli jste o filmu Dračí princ, že...

... film byl natočen na motivy ukrajinského fantasy románu Rituál od známé dvojice spisovatelů a scenáristů Mariny a Serheie Dyachenkových. Původem jsou oba manželé z Kyjeva, nyní ovšem žijí v Americe. Prakticky každý jejich román je ověnčen množstvím nejrůznějších literárních cen a pět z nich již bylo zfilmováno. Toto je ten zatím poslední.

Romantický pohádkový film Dračí princ uvidíte v neděli ve 20.00 na Prima MAX!

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný