27. května 2019 10:26
redakce Prima Living

Dost! Něžná Jennifer Lopez přechází do protiútoku

Americký thriller Dost (2002) zpracovává atraktivní formou téma domácího násilí! Během dvou hodin se film změní z romantické pohádky v akční podívanou. Mladá žena s dcerou se snaží uprchnout ze spárů muže, jenž je pronásleduje. Ten muž však není nikdo jiný než její manžel a otec její dcery. Dívejte se v úterý ve 20.00 na Prima MAX!

Když se Slim (Jennifer Lopez) seznámila s Mitchem (Billy Campbell), vypadalo to na ten nejromantičtější příběh všech dob. Ona byla jen servírka, on bohatý podnikatel ve stavebnictví. Přišla svatba, narození děťátka a štěstí krásného páru vypadalo, že vydrží na věky. Jenže po pár letech života na růžovém obláčku Slim zjistí, že ji manžel podvádí. Je raněná a ztropí scénu. A to je poprvé, co ji manžel uhodí, srazí ji k zemi a odejde za milenkou. On přece vydělává peníze, on bude rozhodovat.

Slim se začne svého manžela bát, on ji dále fyzicky napadá a diktuje jí život. Policie, na niž se žena obrátí, však nešťastné Slim příliš nepomůže. A tak Slim bere svoji dcerku Grace (Tessa Allen) a pokusí se utéct. Jenže Mitch na všechno přijde a surově svou ženu zmlátí.

Slim s dcerou utíkají podruhé, znovu bez úspěchu, Mitch je dostihne. Na třetí pokus Slim manželovi uniká, odlétá do jiného města, ale jak říká Mitch: „Všude za sebou necháváš stopu!“ Slim utíká až ke svému vlastnímu otci, se kterým se léta nestýkala. Ten jí pomůže získat novou identitu a bydlení v malebném městě u moře. Jednoho dne však dostihne vyděšenou Slim stín její minulosti. Objeví se Mitch, který Slim brutálně zbije a je mu jedno, že všemu přihlíží jejich dcera Grace.

Když se ani tentokrát nedočká pomoci od policie, od právníků, od nikoho, rozhodne se Slim k nečekanému kroku. Ona už nebude jen oběť! Najímá si učitele (Bruce A. Young) a začne trénovat. Sebeobranu i boj. Rodí se predátor, tedy vlastně predátorka, která si jednou provždy řekla: Dost! A jak to bude dál? Mrkněte na to!

Velmi slušný americký psychothriller Dost si naservírujte v úterý ve 20.00 na Prima MAX!

Těšte se na:

  • Plíživé thrillerové napětí
  • Fyzické proměny J-Lo
  • Scény, kdy se hlavní hrdinka učí bojovat
  • Nadanou dětskou herečku

Co vás na filmu Dost zajímá:

  1. Postava Slim projde v závěru filmu výcvikem v bojovém umění Krav maga, jež se používá v Izraeli při vojenském výcviku.
  2. Roli Slim měla původně hrát Sandra Bullock, ale ta v době natáčení pracovala již na jiném projektu.
  3. Pro tehdy dětskou herečku Tessu Allen byl film Dost jejím debutem. Od té doby nejen dospěla (nar. 1996), ale zahrála si v několika dalších filmech. Kritici oceňovali její přirozeně vypadající vztah dcera–matka s Jennifer Lopez. Děvčátko ve filmu má také velmi roztomilý hlas.
  4. Tessa Allen prý několikrát vytrhla režisérovi trn z paty tím, že zahrála svoji scénu tzv. na první dobrou. To bylo například při venku natáčené scéně, kdy dívence spadne míč a zakutálí se pryč. Měnilo se světlo a druhý den už se mělo točit jinde. Tessa ani nemrkla, natočila záběr na výbornou, nic nebylo potřeba opakovat a jelo se dál.
  5. Režie se ujal super zkušený britský režisér Michael Apted. Točí od roku 1967 a má na svém kontě filmy jako Gorky Park (1983), Gorily v mlze (1988), bondovku Jeden svět nestačí (1999), válečné romantické drama Enigma (2001), ale třeba i fantasy Letopisy Narnie: Plavba jitřního poutníka (2010)
  6. Dům násilného manžela Mitche vypadá velmi podobně jako dům ve film Noci s nepřítelem (1991), ve kterém se odehrává podobný příběh, kdy mladá žena (Julia Roberts) finguje smrt utopením, aby unikla ze spárů násilnického manžela (Patrick Bergin).

Režie: Michael Apted Scénář: Nicholas Kazan Kamera: Rogier Stoffers Hudba: David Arnold Hrají: Jennifer Lopez, Billy Campbell, Juliette Lewis, Dan Futterman, Noah Wyle, Fred Ward, Bill Cobbs, Bruce A. Young, Dan Martin, Brent Sexton, Sandra Nelson, Kerri Higuchi, Brett Baxter Clark Rok uvedení: 2002

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný