2. srpna 2018 10:00
redakce Prima Living

Dopisy pro Julii: Láska, která přetrvá dlouhá desetiletí

Mladá americká novinářka odjíždí se snoubencem do italské Verony. Dokud jej provází na pracovních schůzkách, nudí se k smrti. Záhy ale pozná skupinku dobrovolnic, dívek, díky kterým se její život zásadně změní. Podívejte se na milostnou romanci Dopisy pro Julii v neděli ve 20.00 na Prima MAX.

Sophie (Amanda Seyfried) si tenhle výlet představovala opravdu jinak. Verona, město lásky, a ona nedělá nic jiného, než ocásek svému workholickému příteli Victorovi (Gael García Bernal). Ten totiž zakládá v New Yorku restauraci a do Itálie se vydal na průzkum gastronomických dodavatelů. Jenže Sophie se na věčných ochutnávkách nudí. Touží poznat město lásky a tajemství, které světu představil Shakespeare, když do Verony zasadil příběh Romea a Julie.

Netrvá dlouho a Sophie se seznámí s „Juliinými sekretářkami“, dobrovolnicemi, které odpovídají na dopisy zanechané ve zdi domu rodiny Kapuletových nešťastně zamilovanými ženami. Najde dopis napsaný v roce 1957 a odpoví na něj. Roztočí tak kola osudu velké lásky, která začala před mnoha desetiletími, a která díky Sophii dojde naplnění.

Perličky ze zákulisí Dopisy pro Julii

  • „Juliiny sekretářky“ skutečně existují. Říká se jim Juliin klub a kromě odpovídání na dopisy také organizují akce na počest Romea a Julie.
  • Vanessa Redgrave a Franco Nero jsou manželi i v reálném životě.
  • Natáčení bylo pro Vanessu Redgrave jedno z nejtěžších, protože krátce před filmováním tragicky zemřela její dcera Natasha Richardson (manželka Liama Neesona).
  • Většina nudlí, které na začátku filmu visí ve Victorově kuchyni, jsou ve skutečnosti rozstřižené gumičky.
  • Natáčení v Itálii trvalo celé 4 měsíce.
  • Skutečný Juliin balkon byl pro natáčení nevhodný. Filmaři našli příhodnější dům hned naproti. Protože byl bez balkonu, dostavěli jej.
  • Juliino nádvoří, největší turistická atrakce Verony, byla veřejnosti zavřena jen jednou – kvůli natáčení tohoto filmu.
  • Jedná se o poslední film režiséra Garyho Winicka. Zemřel ve věku 49 let na mozkový nádor.

Kráska Amanda Seyfried o sebejistotě

„Jsem hodně stydlivá. Některé dny si říkám, že vypadám příšerně. To radši zůstávám doma. A jindy se podívám do zrcadla a není to špatný. I tak na sebe ale napatlám tunu make-upu, abych se cítila opravdu dobře. Je fakt, že tvrdě pracuju, cvičím a tak, ale nikdy nebudu mít tolik sebejistoty, abych se před kamerou ukazovala v bikinách. Prsa mi nevadí ukazovat, ale úplnou nahotu, tu ode mě nečekejte.“

Film na nedělní večer Dopisy pro Julii uvidíte ve 20.15 na Prima MAX!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný