2. května 2018 09:03
redakce Prima Living

Dojemně kouzelné Dítě v pravý čas

Výborně střižené drama se skvělým Benedictem Cumberbatchem, kterému právě podobně civilní role dokonale sednou. Na poměrně jednoduché zápletce dokázal režisér vystavět ucelený psychologický portrét člověka a jeho nejskrytějších emocí, který budete doslova hltat. Ve středu od 20.00 na Prima MAX.

Stephen Lewis (Benedict Cumberbatch) je spisovatel knih pro děti, jež je životem podroben té nejtěžší zkoušce. Při návštěvě supermarketu na chvíli pustí svoji malou čtyřletou dceru z dohledu, aby vzápětí zjistil, že dítě beze stopy zmizelo.

Tragická událost zasáhne celou jeho rodinu. Manželka Julien (Kelly Macdonald) se nedokáže vyrovnat s bolestnou ztrátou dcery, a i když manžela stále miluje, nedokáže mu odpustit. Stephen se ocitá sám a celý jeho dosavadní život, jak ho znal, se začíná rozpadat…

Není to pravda úplně pohodové pokoukání, zvlášť pro rodiče, kteří moc dobře znají ten panický strach, tu agonizující úzkost, která se dostaví, když se jim dítě najednou ztratí. Zrychlený tlukot srdce, stažený žaludek, vše prostupující panika… To vše na vás díky skvělému scénáři, ale hlavně bezchybným hereckým výkonům z obrazovky dýchne a závan to bude hodně realistický.

Konec vám však dovolí zase zvednout hlavu a nadechnout se. Nečekejte žádné přívaly hysterie ani prvoplánové slzy ždímající scény. Tento téměř komorní snímek o rozdílnému způsobu vyrovnávání se se ztrátou dítěte vás svým zvláštním kouzlem přinutí prožívat ho ještě dlouho po jeho skončení.

Možná jste o filmu Dítě v pravý čas netušili, že…

  • Příběh byl natočen na motivy stejnojmenného románu spisovatele Iana McEwana z roku 1987.
  • Snímek měl premiéru na televizním kanále BBC One v září loňského roku.
  • Scéna v supermarketu byla natočena krátce před začátkem otvírací doby obchodu. Záběry, které následují poté, ve kterých Benedict Cumberbatch vyjde před obchod a hledá dítě venku, byly točeny za normálního provozu a s opravdovými chodci. Nic nebylo filmaři naaranžováno, nic změněno. Na scéně nebyla žádná zvláštní světla, žádná pojízdná kamera, jen jedno filmové policejní auto v pozadí a dva fingovaní policisté.

Režie: Julian Farino Předloha: Ian McEwan (kniha) Scénář: Stephen Butchard Hudba: Adrian Johnston Hrají: Benedict Cumberbatch, Kelly Macdonald, Stephen Campbell Moore, Saskia Reeves, John Hopkins, Anna Madeley, Lucy Liemann, Richard Durden, Elliot Levey Rok uvedení: 2017

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný