27. listopadu 2018 16:01
Gabriela Gabrielová

Dojemné Hledání Země Nezemě

Jedním slovem: Nádherné. Co na tom, že je to prvoplánově slzopudné. Co na tom, že jde v podstatě jen o další milou variaci na téma „život výstředního umělce“. Hledání Země Nezemě je zahráno a natočeno s takovým citem a tak krásně, že to prostě musíte vidět. Ve středu od 20.00 na Prima MAX.

Pohádkový příběh o Petru Panovi, který v kouzelné zemi fantazie a dětských her bojuje proti zlému pirátu Hookovi, zná asi každý. Kdo však stál za zrozením tohoto příběhu? Kdo byla osoba, v jejíž hlavě celé toto dobrodružství vzniklo? Čím se inspiroval? A proč tento příběh okouzlil dětské diváky na celém světě?

Snímek Hledání Země Nezemě režiséra Marca Fostera (Ples příšer, bondovka Quantum of Solace) nám poodhaluje roušku tajemství, která autora této oblíbené pohádky obklopuje. Role výstředního Jamese Matthewa Barrie, muže, který je v nitru stále chlapcem žijícím ve svém fantastickém světě, se ujal Johnny Depp a zhostil se jí vážně skvěle. Je věrohodný, se svou postavou naprosto ztotožněný a spolu s Kate Winslet v roli ovdovělé matky čtyř synů před námi rozehrává překrásný příběh, který vymáčkne slzu i z největšího cynika.

Děj nás přenese do Londýna roku 1904. Spisovatel a autor mnoha divadelních her James Matthew Barrie se v parku náhodou seznámí s krásnou vdovou Llewelyn Davie jejími čtyřmi hochy: Peterem, Jackem, Georgem a Michalem.

A právě přátelství, které mezi nimi postupně vznikne, výlety a hry na indiány, které spolu podnikají, nekonečná dětská zvídavost a fantazie, jíž je svědkem, a pocit, že konečně našel někoho, kdo mluví jeho vlastní řečí a dokáže ho pochopit lépe než všichni dospělí, inspirovalo Jamese k vytvoření pohádkové Země Nezemě – země, kde děti umí létat, kde se nestárne, kde stačí jen věřit a všechno je možné.

Věděli jste, že...

  • Snímek byl nominován na spoustu ocenění. Třeba na Oscary byl nominován v sedmi kategoriích, a to za nejlepší hudbu, film, nejlepší mužský herecký výkon, nejlepší adaptovaný scénář, střih, výpravu a kostýmy. Vítěznou sošku si nakonec odnesl tvůrce filmové hudby Jan A. P. Kaczmarek.
  • V nominacích na Zlaté glóby se snímek objevil v pěti kategoriích a na ceny BAFTA (British Academy of Film and Television Arts) dokonce v jedenácti kategoriích.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný