27. května 2019 12:45
redakce Prima Living

Dobrodružná, dramatická Zkáza zámku Herm

Po vizuální stránce nádhera. A hudba? Úchvatná od začátku do konce. 140 minut z doby ponapoleonské Francie o klukovi, který v životě neměl zrovna na růžích ustláno, je bezpochyby uměleckým zážitkem. Skvělá výprava, famózní scéna s prasaty. Ve středu ve 20.00 na Prima MAX.

Pokus natočit francouzský historický velkofilm tvůrcům, myslíme, vyšel. Povedlo se jim pěkné historické drama o odplatě a pomstě zasazené do nejisté politické situace Francie po pádu Napoleona. Kameraman si tu opravdu vyhrál a milovníci přírody budou nad kouzelnými záběry francouzského lesa a neobyčejně nasnímanými detaily mlaskat blahem. Hudební doprovod a režii má na svědomí jedna a táž osoba, neobyčejně talentovaný Laurent Boutonnat, který už v dětském věku udivoval svým nadšením pro sedmé umění (filmové) a na kameru svých rodičů natáčel amatérské filmy.

Na co že se tedy můžete těšit?

Po porážce Napoleona Bonaparteho u Waterloo se zpět do Francie vracejí šlechtici ze zahraničního exilu. Mezi nimi je i majitel panství, na kterém spolu se svými rodiči vyrůstá malý Jacquou. Bohužel Grof de Nansac je arogantní kruťas, který se svými poddanými nemá slitování a svými bezcitnými rozmary ztrpčuje život všech kolem. Při jednom honu za jelenem, odvede jeho smečku psů zatoulané místní psisko a naštvaný hrabě za ním pošle své muže.

Pes se připlete k rodině malého Jacquoua, která je v té době náhodou v lese, a Grofovi muži na ně začnou střílet. Zraní Jacquouvu matku a otec v sebeobraně jednoho z mužů zastřelí. Tento osudný incident spustí lavinu událostí, které vedou až k cestě malého Jaquoua do sirotčince. Za deset let je z něj mladý atraktivní muž, do kterého se zamiluje Grofova dcera. Netuší ale, kdo Jacquou ve skutečnosti je, ani že si s sebou nese dávný slib matce o pomstě.

Prima Max si pusťte ve středu 20.00.

Režie: Laurent Boutonnat Kamera: Olivier Cocaul Hudba: Laurent Boutonnat Hrají: Gaspard Ulliel, Marie-Josée Croze, Albert Dupontel, Tchéky Karyo, Olivier Gourmet, Léo Legrand, Jocelyn Quivrin, Malik Zidi, Judith Davis, Dora Doll, Jérôme Kircher Rok uvedení: 2007

Možná jste filmu o Zkáza zámku Herm nevěděli, že...

  • Snímek byl v roce 2008 nominován na nejprestižnější francouzké filmové ocenění – Césara – ve dvou kategoriích: za nejlepší kostým a výpravu.
  • Představitel mladého Jacquoua, francouzský herec Gaspard Ulliel, natočil ten samý rok (2007) snímek Hannibal – Zrození, kde ztvárnil hlavní roli, mladého Hannibala Lectera.

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný