13. července 2016 11:31
Gabriela Gabrielová

Dobrej policajt z Liverpoolu ztratil parťáka a začíná se mstít

Dobrej policajt (1) - upoutávka

Docela obyčejný polda zasáhl, když viděl bezpráví. Tak to má být. Jenže tenhle zásah se mu stal osudným. Zapletl se do sítí bandy surových grázlů a překročil hranici své profese. První díl třaskavě vynikající minisérie Dobrej policajt nám servíruje otázku, zda má muž zákona právo na osobní mstu.

Britský režisér Sam Miller natočil v produkci BBC v roce 2012 dokonale civilní a syrový příběh Dobrej policajt.

Dvoudílnou minisérii oceňují diváci pro její autentičnost, uvěřitelnost, skvěle drsný a přitom dostatečně citlivý příběh a otevřený konec.

V prvním díle se seznámíme s řadovým policistou Johnem Paulem Rocksavagem (Warren Brown) a jeho parťákem a kamarádem Andym Stockwellem (Tom Hopper). Oba poldové si zašli na jídlo do restaurace, kde se stali svědky situace, jak namachrovaný chlapík jménem Noel Finch (Stephen Graham) nechutně obtěžuje mladičkou servírku. Oplzlého Finche si sice Rocksavage s Andym podali, ale netušili, co je čeká dál.

O pár hodin později běžné tísňové volání zavede Rocksavage a Andyho do vybydleného domu, kde je ze zálohy napadne Fincheova parta. Andyho zbijí tak surově, že na místě umírá. Rocksavage vyvázne, ale všechno se v něm vzepře. Andyho smrt těm grázlům přece nemůže projít tak lehce! A tak bere zákon do svých rukou. První na seznamu je Finch. Bum! Jenže ve světě funguje zákon akce a reakce. A svědek Fincheova mordu, kterým je jen další z party zabijáků Callum Rose, se okamžitě ozve. Vydírá, zastrašuje, za své mlčení chce obrovský balík peněz. Zaplatí mu Rocksavage? Nebo si udělá další zářez na pažbě? A co jeho svědomí?

Dobrej policajt z Liverpoolu ztratil parťáka a začíná svoji pomstu

Docela obyčejnej polda zasáhl, když viděl bezpráví. Tak to má být. Jenže tenhle zásah se mu stal osudným. Zapletl se do sítí bandy surových grázlů a překročil hranici své profese. První díl třaskavě vynikající minisérie Dobrej policajt nám servíruje otázku, zda má muž zákona právo na osobní mstu.

První díl dokonalého policejního thrilleru Dobrej policajt si nenechte ujít v úterý ve 20.15 na Prima MAX!

Něco o příběhu: - Dobrej policajt probíhá ve třech rovinách. V první řeší John Paul Rocksavage ztrátu skvělého parťáka a kamaráda Andyho, souboj se zločinci, svoji roli v celé situaci. - Paralelně s tím, se odehrává Johnův stesk po dceři Libby a bývalé přítelkyni Cassandře. Z rozpadlého vztahu je na dně. John Rocksavage žije u svého vážně nemocného otce, kterému předčítá z knih. - Každá knížka se pokaždé váže na Johnovu vlastní situaci.

Co vás (možná) zajímá:

  1. Točilo se v Liverpoolu přímo na místech, kde se příběh odehrává. Milovníci tohoto přístavního města ležícího na severozápadě Anglie si mohou vychutnat opravdu slušné záběry na známá místa.
  2. V Británii se film vysílal ve čtyřech pokračováních, nikoli jako dvoudílná minisérie.
  3. Vysílání poslední epizody bylo odloženo o tři týdny. Důvodem bylo zabití dvou policistek v Manchesteru. Díl, který měl být vysílán, obsahuje scénu drsného útoku na policistku.
  4. Osmatřicetiletý herec Warren Brown, který hraje hlavní roli Johna Paula Rocksavage, se profiluje jako televizní herec. Jeho jméno najdete v množství britských seriálů.
  5. 175 cm vysoký Brown je zároveň dvojnásobným světovým šampionem v thajském boxu. A v uniformě anglického poldy mu to samozřejmě hodně sekne.

Gabriela Gabrielová

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný