13. prosince 2018 10:00
redakce Prima Living

Do morku kostí Zkažená a úžasně sympatická úča

Totálně nekorektní, drzá, rasistická, vulgární, podvratná, popíjející Cameron Diaz ve zřejmě nejvíc nesnesitelné roli své kariéry. Naprosto si ji zamilujete! Radost vám udělá na Štědrý den ve 20.00 na Prima MAX.

Ať už si pod názvem snímku představíte cokoli, to, co dostanete, byste ani za boha nečekali. Prvních pár minut možná budet sedět jako zkoprnělí a přemýšlet, co si o tom všem myslet. Pak ale zjistíte, že v záplavě předvídatelných romantických komedií, je takováhle vítaným osvěžením.

Diaz prostě člověk musí fandit. I když je to naprosto bezzkrupulózní a do morku kostí zkažená zlatokopka, její styl přežívání vyučování typu pustit film, loknout si skotský a dát si dvacet je vysoce sympatický.

Hraje tu noční můru všech hodných děcek – učitelku na střední, které jde v první řadě o peníze (v druhé o sebe) a jejíž hlavní a jedinou motivací k „učení“ je touha vydělat si na nová prsa. A jak se ukazuje, Cameron Diaz je pro podobnou roli jak stvořená. Jasně, většina humoru vychází z konfliktu hlavní hrdinky s „normálním“ zbytkem světa, ale přistupte na tu hru a budete se bavit.

Váš obdiv si určitě získá i Justin Timberlake(bohatý učitel, na kterého má Cameron zálusk), který se zde ujal role tak směšné, protivné a opovrženíhodné, že všechna čest.

A nakonec nezbývá vyjádřit obdiv i režisérovi Jakeu Kasdanovi (41 let), že do dnešního prudérního světa plného komedií podle šablony, kde zlo je vždy nakonec potrestáno, a když ne potrestáno, tak alespoň dostatečně umravněno, pustil živel ve formě Zkažené úči.

Pokud čekáte, že v druhé polovině se „zlá“ učitelka začne postupně sbližovat se svými žáky a promění se v „hodnou“, svou profesi milující osobu, pak se pletete. Zkažená úča zůstane své roli sympaticky věrná.

Režie: Jake Kasdan Scénář: Gene Stupnitsky, Lee Eisenberg Kamera: Alar Kivilo Hudba: Michael Andrews Hrají: Cameron Diaz, Lucy Punch, Jason Segel, Justin Timberlake, Phyllis Smith, John Michael Higgins, Molly Shannon, Eric Stonestreet, Kathryn Newton, Thomas Lennon, Jillian Armenante Rok uvedení: 2011

Věděli jste o filmu Zkažená úča, že...

  • Co se rozpočtu týče, spadá tato komedie spíše do nízkonákladovek; tržby svým tvůrcům ovšem vynesla obrovské. Při rozpočtu pouhých 20 milionů dolarů dokázala celosvětově vydělat milionů 216.
  • Cameron Diaz a Justin Timberlake spolu v minulosti chodili, takže by se dalo čekat, že určité scény (jako třeba horký kandidát na vítěze v kategorii nejbizarnější filmová soulož) pro ně budou problém. Oba se ale ukázali jako největší profíci.
  • Scénář k filmu se v roce 2008 objevil na tzv. Černé listině (Blacklist) – seznamu nejlepších scénářů roku, které nebyly zrealizovány. Naštěstí se své šance na zfilmování dočkal o tři roky později.
  • I když na konci filmu Cameron větší prsa nedostane, v reálném životě si je pořídila pár měsíců po skončení produkce.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný